Czy radni powinni otrzymywać mniejsze diety? Taki wniosek postawił…radny /ankieta/

1252
Wyświetleń

Skoro parlament zdecydował się na zmniejszenie wynagrodzeń parlamentarzystów oraz prezydentów, wójtów i burmistrzów to dlaczego także nie radnych? Taki wniosek przedstawił radny Andrzej Tomczyński i wydaje się, że nie jest on pozbawiony logiki.

Obecnie dieta radnego nie jest może zbyt wygórowana, ale to jednak całkiem niezłe pieniądze jak na elbląskie warunki. Elbląski radny otrzymuje podstawową dietę w wysokości 1200 zł. Jednak szefowie komisji stałych Rady Miasta czy członkowie prezydium Rady mogą liczyć na zdecydowanie większe pieniądze.

Marek Pruszak jako przewodniczący Rady Miasta pobiera z kasy miejskiej ponad 2,6 tys. zł. Jego zastępcy po 2,2 tys. zł. Szefowie komisji stałych otrzymują po 1,6 tys. zł.

Tymczasem „wielkiej pracy” Rady Miasta Elbląga na rzecz poprawy jakości życia elblążan specjalnie nie widać. Można nawet odnieść wrażenie, że nic by się nie stało, gdyby skład osobowy Rady Miasta obciąć o połowę.

Radny Andrzej Tomczyński zaproponował dziś, aby diety radnych ujednolicić dla wszystkich do kwoty podstawowej, czyli do 1207,86 zł. Niestety pozostali „wybrańcy elbląskiego społeczeństwa” nie podjęli tego tematu.

Dlatego pytamy mieszkańców Elbląga w naszej ankiecie – czy waszym zdaniem radni miejscy powinni otrzymywać mniejsze diety? Czy do „wkładu ich pracy” na rzecz miasta dieta nie powinna zostać zmniejszona o 50 procent? Czekamy na Wasze opinie.

 

Czy jesteś za zmniejszeniem diet radnych miejskich?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Czy radni powinni otrzymywać mniejsze diety? Taki wniosek postawił…radny /ankieta/

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>