Czy groźna choroba przedostała się wraz z Ukraińcami do naszego regionu?

782
Wyświetleń

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna sprawdza, czy na Warmii i Mazurach doszło do kolejnego przypadku zachowania na odrę – informuje Radio Olsztyn.

Kilka dni temu zakaźną chorobę zdiagnozowano u dwóch pracowników zakładów mięsnych w Ostródzie. Tym razem chodzi o pracownika firmy z Olsztynka. Jak wyjaśnia kierująca oddziałem epidemiologii olsztyńskiego Sanepidu Małgorzata Dobrzańska, o ognisku choroby możemy mówić w przypadku zachorowania co najmniej dwóch osób.

- Mamy zgłoszenie podejrzenia odry u pracownika zakładu Tymbark w Olsztynku. Jest to obywatel Ukrainy. Po przeprowadzeniu analizy krwi ustalimy, czy organizm wytworzył już przeciwciała przeciwko wirusowi odry – mówi Radiu Olsztyn Dobrzańska.

Jeżeli wyniki badań potwierdzą zachorowanie na odrę, to osoby z najbliższego otoczenia chorego zostaną poddane szczepieniom ochronnym. W zakładzie w Ostródzie zaszczepiono ponad 700 osób.

W ostatnich latach na Warmii i Mazurach nie wykryto wirusa odry. W całej Polsce w ubiegłym roku odnotowano 63 przypadki zachorowań, a rok wcześniej 133.

O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/grozna-choroba-w-naszym-regionie-nie-bylo-jej-od-lat-zachorowali-pracownicy-zakladu-miesnego/

Czy groźna choroba przedostała się wraz z Ukraińcami do naszego regionu?

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>