Czekał na poród dziecka, napił się wódki i ukradł samochód

969
Wyświetleń

Zarzutami kradzieży zakończyły się pierwsze czynności policjantów, którzy prowadzą nietypową sprawę kradzieży samochodu spod szpitala wojewódzkiego w Elblągu. Tam dwóch mężczyzn ukradło opla corsę, który należał do personelu medycznego szpitala. Jak się okazało jeden z nich był tam odwiedzić swoja partnerkę, która miała rodzić. Po zatrzymaniu okazało się, że przyszły ojciec był poszukiwany do odbycia kary ponad 4 lat więzienia za wcześniejsze kradzieże.

W miniony piątek zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszało dwóch mężczyzn, którzy spod Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu ukradli opla corsę, który należał pracownika szpitala. Obydwaj przyjechali z Malborka i byli tam odwiedzić partnerkę jednego z nich, która miała rodzić. Jak wyjaśniali później – z tego oczekiwania na „radość”, która nie nadchodziła, napili się wódki ale nie mieli jak wrócić do Malborka. Postanowili ukraść zapakowanego przed szpitalem opla corsę.

Do auta włamali się 1 sierpnia nad ranem. Zerwali przewody stacyjki i próbowali go uruchomić. Auto nie chciało zapalić, więc zaczęli je pchać, a następnie ciągnąć na sznurku. Silnik zaskoczył na chwilę i zgasł. Ich wyczyny wzbudziły żywe zainteresowanie kierowców, którzy dzwonili pod 997. Pod cmentarzem na Agrykola zapytali kwiaciarkę o najbliższego mechanika. Chcieli „naprawić” samochód.

W tym samym czasie policjanci przyjęli zgłoszenie od pokrzywdzonej, która po nocnym dyżurze
zauważyła brak auta na parkingu. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Mieli blisko 2 promile. 27-letni, świeżo upieczony ojciec oraz jego 33-letni kolega, w miniony piątek usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Okazało się, że pierwszy z nich był poszukiwany listem gończym do odbycia kary 4 lat więzienia za wcześniejsze kradzieże, których dokonywał w ramach recydywy. Drugi z mężczyzn był również karany za podobne czyny. Na prośbę 27-latka policjanci ustalili, że został on ojcem
zdrowej dziewczynki. Jednak na razie będzie mógł ją widywać podczas więziennych odwiedzin.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jakub Sawicki
Zespół Prasowy
Komendy Miejskiej Policji w Elblągu

Czekał na poród dziecka, napił się wódki i ukradł samochód

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>