CSB pod kontrolą. Wykazano wiele uchybień

994
Wyświetleń

Kontynuujemy temat związany z Centrum Sportowo Biznesowym w Elblągu. Tak jak wspomnieliśmy w pierwszym naszym materiale, w 2012 r. elbląscy urzędnicy prowadzili w CSB kontrolę, która wykazała aż 21 przypadków  uchybień i  nieprawidłowości   ważnej rangi, bo dotyczących spraw zarządzania środkami finansowymi.

Kilka dni temu poruszaliśmy sprawę związaną z dofinansowaniem przez miasto działalności Centrum Sportowo Biznesowego. Od 2007 r., właściwie co roku, miasto z budżetu dokłada ponad 800 tys. zł do funkcjonowania tego obiektu. Postawiliśmy tezę, że CSB jest źle zarządzane przez dyrektora Andrzeja Bugajnego. Naszym zdaniem obiekt powinien przynajmniej wychodzić w sprawach finansowych na „zero”, aby budżet miasta nie był obarczany tak dużą kwotą utrzymania obiektu.

O tym pisaliśmy tu:

http://www.elblag24.pl/fakty/90709-csb-kula-u-szyi-elblaskiego-budzetu-zmian-zas-nie-widac.html

Dotarliśmy również do protokołów kontroli, jaka miała miejsce w CSB w roku 2012. Urzędnicy elbląskiego Magistratu, kontrolując zarządzania finansami Centrum oraz samym obiektem, wytknęli dyrektorowi Andrzejowi Bugajnemu aż 21 nieprawidłowości. Zawarte w protokole nieprawidłowości są  niezwyklej wagi,  ponieważ  dotyczą  zarządzania finansami jednostki,  czyli pieniędzmi publicznymi. W  protokole  zawarte są    również  uchybienia  odnoszące się   do  nieudolnej  organizacji działania Centrum Sportowo-Biznesowego.

Kiedy o tym pisaliśmy, odezwały się głosy, abyśmy pokazali ten protokół z prowadzonej kontroli.

Jeśli to co piszecie jest prawdą, to jest skandalem do potęgi n -tej. Jeśli prezio namaści go na dyrektora całego MOSiR -u, to będzie to materiał dla ogólnopolskiej telewizji. Proszę o protokół pokontrolny. Zobaczymy jak wygląda prawda. Takie jaja naprawdę tylko w Elblągu… no i na Ukrainie.

Postanowiliśmy więc to zrobić. Można go obejrzeć w galerii zdjęć.

Nadal podtrzymujemy nasze twierdzenie, że Andrzej Bugajny nie tylko nie powinien dłużej zarządzać Centrum Sportowo Biznesowym, a tym bardziej nie powinien obejmować funkcji dyrektora nowego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tu jednak decyzja należy do prezydenta miasta Witolda Wróblewskiego. Jednak czy w świetle przytoczonych przez nas informacji, prezydent powinien powierzyć właśnie Andrzejowi Bugajnemu funkcję dyrektora MOSiR?

Opinia mieszkańców Elbląga o działaniach Andrzeja Bugajnego? Jeden z komentarzy pod naszym wcześniejszym artykule o CSB:

„Władza się zmienia a dyrektor CSB dalej tkwi pomimo corocznych strat tego obiektu! Ale to Elbląg. Nie ma co się dziwić. W prywatnych spółkach dawno by wymieniono zarząd za takie wyniki ekonomiczne. Nie czekano by tyle lat. Za rok przecież będzie to samo. Może niech tym się zajmie ktoś młody ze świeżym ekonomicznym spojrzeniem. Mniej polityki a więcej ekonomii. Wstyd, aby taki obiekt przynosił straty. Myślę, że to i tak wołanie na puszczy. Polityka zawsze w Elblągu wygrywa z ekonomią!!! A może Prezydencie Wróblewski przerwie Pan to pasmo strat?”

Redakcja, by nie pozostawić naszego czytelnika na koniec roku 2015 w osamotnieniu i zasmuceniu, pragnie na tę okoliczność dopytać Pana Prezydenta Wróblewskiego:

„A może Prezydencie Wróblewski przerwie Pan to pasmo strat” powtarzając zdanie za czytelnikiem przypominamy sobie  hasło z Pańskiej kampanii wyborczej „ Elbląg Wspólna Sprawa”, które   chcemy rozumieć, że dotyczyło wszystkich elblążan, nie wąsko rozumianej grupy towarzysko – biznesowej, jak to określa z ogromnym doświadczeniem elbląski radny  – Ryszard Klim?

 

CSB pod kontrolą. Wykazano wiele uchybień

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>