Coraz bliżej do odtworzenia miejskiego kąpieliska. Wiemy, jak nowy obiekt będzie wyglądał

2652
Wyświetleń

Wiele wskazuje na to, że wkrótce ruszy rekultywacja otwartego kąpieliska miejskiego. Przełom maja i czerwca br. to czas, kiedy powinien być już gotowy projekt budowlany tego obiektu. Później przyjdzie czas na prace modernizacyjne. Czy w odkrytym basenie będziemy pływali już w przyszłym roku?

Mimo, że obiekt kąpieliska miejskiego jest od lat zamknięty, Ratusz stara się basen utrzymywać w porządku. Niecka basenowa jest systematycznie czyszczona z roślin. Koszt odtworzenia obiektu szacuje się na kwotę 25 mln zł. Miasto chce środki na ten cel pozyskać z funduszy unijnych.

Koncepcję techniczną obiektu przygotowuje zespół architektów z firmy Architekci PL, którzy wygrali konkurs ogłoszony w tej sprawie przez Miasto. Według założeń basen, który składa się z dwóch niecek, ma zostać odtworzony. Pierwsza z nich będzie pełniła funkcję kąpielową. Znajdą się tam również zjeżdżalnie, rwąca rzeka, oraz część wydzielona dla dzieci. Druga ma być przystosowana do uprawiania sportów wodnych.

Obiekt ma posiadać własny system uzdatniania wody. Do tego mają znaleźć się również boiska rekreacyjne, zaplecze sanitarne oraz punkty gastronomiczne.

Urzędnicy przewidują, że zmodernizowany obiekt będzie mógł przyjąć nawet 5 tys. osób. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, już w sierpniu br. Miasto będzie chciało ogłosić przetarg na budowę zespołu basenowego.

Druga niecka, południowa, ma zostać przystosowana do uprawiania sportów wodnych. Miasto chce, aby ulokował się tam inwestor, który zbuduje obiekt hotelowy wraz z restauracją.

Coraz bliżej do odtworzenia miejskiego kąpieliska. Wiemy, jak nowy obiekt będzie wyglądał

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>