Concordia pokonała Olimpię

574
Wyświetleń

W zimowej scenerii ośrodka sportowego w Cetniewie, piłkarze Concordii rozegrali pierwszy oficjalny mecz w 2016 roku. Ich rywalem była I-ligowa Olimpia Grudziądz, która we Władysławowie przebywa na jednym z dwóch obozów przygotowawczych. W debiutanckim spotkaniu w nowym roku elblążanie okazali się lepsi od pierwszoligowców o jedno trafienie.

Jednak to zespół z Grudziądza jako pierwszy mógł cieszyć się ze zdobyczy bramkowej. W 30 min. prostopadłe podanie wykorzystał Jakub Szarpak, który znalazł się w sytuacji sam na sam i posłał piłkę obok interweniującego bramkarza Concordii. Na odpowiedź pomarańczowo-czarnych nie trzeba było długo czekać, a do tego podopieczni trenera Łukasza Nadolnego w ciągu trzech minut zaaplikowali rywalom aż dwie bramki.

W 40 min. gra pressingiem przyniosła zamierzony efekt. Elblążanie wymusili na rywalach złe podanie, do piłki doszedł Jean-Claude Essomba i z około 11 metrów przeniósł piłkę nad bramkarzem Olimpii. Podopieczni Łukasza Nadolnego poszli za ciosem i trzy minuty później wyszli na prowadzenie. Tym razem w rolach głównych wystąpił Karol Styś, który uderzył z boku pola karnego i piłka wpadła w długi róg bramki, tuż obok bezradnego golkipera Olimpii.

Nieco inaczej obraz gry przedstawiał się po przerwie. W drugiej odsłonie lepiej na boisku radzili sobie pierwszoligowcy z Grudziądza. Biało-zieloni dłużej utrzymywali się przy piłce, często także zapędzali się pod pole karne Elblążan. Mimo stwarzanych sytuacji wynik nie uległ już zmianie i Concordia 2016 rok rozpoczęła od zwycięstwa.

Olimpia Grudziądz – Concordia Elbląg 1:2 (1:2)

1:0 – Szarpak (30.), 1:1 – Essomba (40.), 1:2 – Styś (43.)

Olimpia (I połowa): Królczyk – Bielawski, Malec, zawodnik testowany, Szarpak, Banasiak, Kłus, Smoliński, Darmochwał, Chromiński, Trzepacz. (II połowa): Wróbel – Ciechanowski, Lewandowski, Piter-Bućko, Woźniak, Kaczmarek, Kasperkiewicz, Bollin, Skórecki, Babul, Cieśliński.

Concordia (I połowa): Stupak – zawodnik testowany, Strach, zawodnik testowany, Miecznik, Niburski, Szymanowski, Styś, Kiełtytka, zawodnik testowany, Essomba. (II połowa): Sominka – Weber, P. Pelc, Miecznik, M. Pelc, Michnowski, Lewandowski, Załucki, Kiełtyka, Sieńczak, zawodnik testowany.

MMKS Concordia Elbląg

Concordia pokonała Olimpię

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>