Concordia na krawędzi upadku. Klub może przestać istnieć

2219
Wyświetleń

Concordia Elbląg może przestać istnieć. Prezes klubu w wyniku podejrzewanego oszustwa zawodników i trenera ponosi poważne konsekwencje. – Niech ten przypadek będzie przestrogą dla innych klubów – ostrzega Mirosław Pelc.

Takie informacje przynosi Przegląd Sportowy, który informuje, że ten elbląski klub piłkarski ma poważne problemy i może nawet przestać istnieć.

Początek problemów klubu sięga roku 2013, kiedy w Concordii, dzięki współpracy z firmą DERS Group pojawili się piłkarze z Hiszpanii.

Klub zawarł z nimi umowę, że w przypadku znalezienia sponsorów, zawodnicy zostaną na dłużej, a współpraca będzie zacieśniona. Ale była też klauzula, z której wynikało, że w przypadku nie znalezienia sponsora, umowy zostaną rozwiązane, co się faktycznie stało.

Hiszpanie mieli zarabiać po 500 zł, trener 1500. Nieoficjalnie mówiło się, że w Concordii zainwestować miał… producent afrykańskiego piwa. Sponsora jednak nie znaleziono, umowy rozwiązano, z przybyszami się pożegnano i wydawało się, że wszystko jest załatwione.

Niestety dla Concordii – nie było.

– Hiszpanie w odstępie kilku miesięcy wysłali do organów FIFA donosy. Wynikało z nich, że mieli dostawać znacznie więcej, nawet  3000 zł miesięcznie – mówią nam prawnicy Kancelarii Prawa Sportowego Lex Sport, którzy zajmują się sprawą. Żądania Hiszpanów mogą sprawić, że klub z Elbląga zbankrutuje. – Każdy zawodnik domaga się kilkunastu tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę roszczenia, koszty postępowania, odwołań, itp., klub może stracić nawet 120  tys. złotych. To tyle, ile wynosi roczna dotacja od miasta, czyli praktycznie roczny budżet – tłumaczy Artur Fal, prawnik reprezentujący prezesa Pelca.

FIFA już ukarała klub trzema ujemnymi punktami, co może mieć duże znaczenie w walce o utrzymanie w III lidze. FIFA wysyłała Concordii prośby o ustosunkowanie się do zarzutów Hiszpanów, ale w klubie nikt dobrze nie władał angielskim, nie znał prawa na tyle, by się odnieść do oskarżeń, więc sprawy nie ruszano, co światowa federacja uznała za… przyznanie się do winy.

Więcej na: http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/nizsze-ligi,niedokladnosc-organow-fifa-moze-pograzyc-iii-ligowa-concordie-elblag,artykul,759909,1,292.html

Concordia na krawędzi upadku. Klub może przestać istnieć

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>