Concordia Elbląg składa zawiadomienie do prokuratury. „Klub jest stroną pokrzywdzoną”

1341
Wyświetleń

W związku z pojawiającymi się w mediach nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi MMKS Concordia Elbląg, przedstawiamy stanowisko pełnomocnika Klubu Artur Fal z Kancelarii Prawa Sportowego Lex Sport.

Działając jako pełnomocnik MMKS Concordia Elbląg pragnę poinformować, iż w sprawie opisanej w dniu 22 lutego 2017 r. przez Przegląd Sportowy, mój Mocodawca jest stroną pokrzywdzoną, która dopełniła wszelkich obowiązków w stosunku do zawodników, PZPN oraz FIFA.

Postępowania zainicjowane przed organami FIFA oparte są na kopiach umów, które nie były nigdy podpisywane przez MMKS Concordia Elbląg, a ich treść nie pokrywa się z umowami, które Klub faktycznie zawierał i które zostały zatwierdzone przez FIFA, za pośrednictwem systemu FIFA TMS. Należy podkreślić, iż prawdziwe umowy są w posiadaniu zarówno FIFA, jak i PZPN. Działania FIFA zasługują na stanowczy sprzeciw, bowiem stanowią one świadectwo tego, iż FIFA sama nie zastosowała się do swoich procedur i nie sprawdziła kopii dokumentów niezgodnych treściowo z oryginałami umów, w szczególności pod kątem ich autentyczności.

W związku z powyższym, MMKS Concordia Elbląg złożył do Prokuratury Rejonowej w Elblągu zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, na podstawie którego prowadzone jest obecnie dochodzenie. FIFA również została o tym zdarzeniu poinformowana i powinna wstrzymać się z jakimikolwiek działaniami do czasu prawomocnego zakończenia postępowania karnego, w którym MMKS Concordia Elbląg jest stroną pokrzywdzoną. Klub zamierza podjąć wszelkie kroki prawne mające na celu ochronę jego praw oraz oczyszczenie jego dobrego imienia.

Artur Fal
Kancelaria Prawa Sportowego Lex Sport
Pełnomocnik MMKS Concordia Elbląg

O tej sprawie pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/concordia-na-krawedzi-upadku-klub-moze-przestac-istniec/

Fot. Przegląd Sportowy

Concordia Elbląg składa zawiadomienie do prokuratury. „Klub jest stroną pokrzywdzoną”

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>