Co się dzieje w klubie Kram Start Elbląg? „Zawodniczki nie dostają wynagrodzeń”!

890
Wyświetleń

Klub piłki ręcznej Kram Start Elbląg, występujący a najwyższym szczeblu rozgrywek, walczy obecnie o Mistrzostwo Polski. Jak się okazuje, zawodniczki klubu muszą walczyć również o swoje wynagrodzenia. Jak informuje radny Rafał Traks, piłkarki ręczne nie otrzymują wypłat od trzech miesięcy.

O tym problemie radny Rafał Traks mówił na sesji Rady Miasta Elbląga.

- W związku z niepokojącymi informacjami medialnymi oraz  potwierdzającymi te doniesienia rozmowami z zawodniczkami elbląskiego Startu, które poinformowały mnie, że klub zalega z płatnościami pensji 3 miesiące. Chciałbym się dowiedzieć czy Pan Prezydent wie w jakiej sytuacji finansowej jest obecnie Start Elbląg? Jakie kroki w najbliższym czasie planuje Pan podjąć aby wyjść z impasu? Czy rozmawiał Pan w ostatnim czasie ze sponsorem tytularnym o zaistniałej sytuacji oraz możliwych drogach rozwiązania problemów klubu? – pytał radny PiS.

Jak dodaje radny Rafał Traks, Start Elbląg wszedł właśnie w decydującą fazę rozgrywek. Medal Mistrzostw Polski jest w zasięgu ręki. Start obecnie znajduje się na 3 miejscu w lidze, a do drugiego brakuje 2 pkt. Tak jak rok temu pojawiła się wielka szansa na uzyskanie ponownie tytułu medalisty Mistrzostw Polski.

- Dla dobra Elbląga nie zmarnujmy tego. W końcu Start Elbląg to rzesze kibiców-elblążan i wspaniała wizytówka i duma naszego miasta, która dostarcza wspaniałych emocji i uczy dzieci czym jest walka, sport, i wytrwałość w dążeniu do celu – dodaje radny.

Prezydent Witold Wróblewski poinformował, że o tym problemie będzie rozmawiał ze sponsorem tytularnym klubu. Sprawa ma zostać rozwiązana.

Co się dzieje w klubie Kram Start Elbląg? „Zawodniczki nie dostają wynagrodzeń”!

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>