Co się dzieje w Gminie Tolkmicko? „Trzeba tam mieć mocne plecy”

2685
Wyświetleń

„Jeśli w tej gminie chce się coś załatwić, trzeba mieć mocne plecy” – pisze nasz Czytelnik, który wskazuje, że od lat mieszkańcy wsi Chojnowo walczą o remont drogi i …nie ma na to żadnych szans.

Od dłuższego czasu docierają do nas rożne informacje, że źle się dzieje w gminie Tolkmicko. Mamy pewne informacje dotyczące dość dziwnych decyzji radnych tej gminie. Sprawa zaś dotyczy problemu mieszkańców osiedla Łęcze. O tym jednak wkrótce w innym materiale.

Tym razem poruszamy problem mieszkańców wsi Chojnowo, którzy od wielu lat nie mogą doczekać się remontu drogi. To powoduje, że za chwilę firma transportowa nie będzie chciała przyjeżdżać po dzieci i zawozić je do szkoły.

- Gmina śmieje się w nos mieszkańcom, mieszkańcy wysyłają pisma do gminy i osobiście składają skargi. Z jakimi przeszkodami muszą  się zmierzyć. By móc przejechać samochodem nie można jechać szybciej niż 10km/h. A tego jest jeszcze mało. Przy świetlicy jest dół, który powstał od nadmiaru wody gruntowej. Wyrwa jest pełna wody i głęboka na ponad metr. Dorosły człowiek może się utopić, a co dopiero dzieci, które się zbierają wokół świetlicy i na autobus szkolny. Właściciel firmy transportowej już podjął decyzję, że zimą nie będzie przyjeżdżał po dzieci – pisze nasz Czytelnik. – Dużo by opisywać co się dzieje w tej gminie, można książkę kryminalną napisać. Jedna osoba z radnych chciała zaprzestać mataczenia, kolesiostwa i przekrętów finansowych, ale niestety, jak to powiedział poseł Jerzy Wilk za małe plecy ma.

Gminie Tolkmicko, a zwłaszcza radnym tej gminy przyglądamy się uważnie w związku ze sprawą problemów mieszkańców osiedla Łęcze, którzy od lat walczą z uciążliwą działalności tzw. Pracowni Rzemiosł Dawnych. Mamy już pewne ustalenia w tej kontrowersyjnej sprawie. Wkrótce je opublikujemy.

Widzisz coś niepokojącego? Coś Cię denerwuje, drażni, masz jakiś problem? Pisz do nas na adres: faktyredakcja@gmail.com . Każdemu gwarantujemy anonimowość!

Co się dzieje w Gminie Tolkmicko? „Trzeba tam mieć mocne plecy”

O Autorze
-

1 komentarz

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>