Co robić zimą w Elblągu? Ruszać się!

496
Wyświetleń

Brak śniegu nie jest przeszkodą aby nawet zimą w naszym mieście aktywnie spędzać wolny czas. PTTK oraz MOSIR przygotowały dla aktywnych elblążan ciekawe imprezy plenerowe.

Imponująco i bardzo okazale przebiegła inauguracja w Elblągu sezonu rowerowego A.D. 2018.  Na pierwszą w tym roku Miejską Wycieczkę Rowerową przyjechały bowiem aż 54 osoby.

Za nami pierwsza w tym roku Miejska Wycieczka Rowerowa. W jej organizację  zaangażowany był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, Biuro Podróży Variustur i Urząd Gminy w Elblągu. Zimowa z daty, a faktycznie wiosenna aura sprzyjała spokojnemu kręceniu korbami na trasie po Wysoczyźnie Elbląskiej w kierunku wsi Przybyłowo. Tym razem celem uczestników wycieczki było obejrzenie nowej drogi leśnej położonej w zeszłym roku przez Nadleśnictwo Elbląg łączącej tą wieś z drogą na Kadyny i Tolkmicko.

– Zanim dotarliśmy w centrum Wysoczyzny Elbląskiej mieliśmy okazję zajrzeć do Jeleniej Doliny na rogatkach Elbląga, gdzie przekonaliśmy się, że nie ma tam ani śladu śniegu – opowiada Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez. – Następnie w okolicach Pagórek grupa sprawnie pokonała kilkumetrowy odcinek drogi z płyt betonowych zalany wodą zbierającą się w obniżeniu terenu. Drugim ,,odcinkiem specjalnym’’ było kilkadziesiąt metrów grząskiej nawierzchni w lesie przed Przybyłowem, która nieco zabrudziła nasze rowery, jednak nie uniemożliwiła przejazdu. Doszło w tym miejscu do jednego upadku, który jednak nie skończył się poważną kontuzją. Przy nowej drodze do Przybyłowa powstało nawet rondo – co wygląda dość zabawnie w środku lasu – które przydało się nam do wykonania grupowego zdjęcia.

Dwa kilometry dalej uczestnicy  byli już w Przybyłowie, gdzie grupa chciała uzupełnić zapasy w sklepie. Jako że sklepu w tej miejscowości nie ma, kolejny postój zrobili w Hucie Żuławskiej. Tutaj był i sklep, i były kaloryczne batoniki dla uczestników wycieczki zapewnione przez sponsora wycieczki Biuro Podróży Variustur. Po tej dłuższej przerwie rowerzystom pozostało już tylko przez Milejewo i Piastowo dotrzeć do Elbląga. Popychani sprzyjającym na tym kierunku wiatrem szybko pokonali kilkanaście kilometrów  i w Elblągu-Dąbrowie wjechali na szlak GreenVelo, którym dotarli do polany z wiatami w Bażantarni.

Przy Miejscu Odpoczynku Rowerzystów (MOR) GreenVelo wycieczka zakończyła się. Pozostało już tylko postawić okolicznościową pieczęć w książeczkach wycieczek kolarskich PTTK, które rozdawane były na starcie wycieczki (i będą jeszcze dostępne w lutym i marcu).

Na następną jazdę Miejskich Wycieczek Rowerowych organizatorzy zapraszają już 18 lutego 2018 roku.

Miłośnicy pieszych wędrówek również znajdą coś dla siebie.  Klub Turystów Pieszych „Delta” przy Oddziale PTTK Ziemi Elbląskiej, zaprasza na pierwszą w tym roku wycieczkę w ramach „Zimowego Rajdu na Raty”. Wycieczka odbędzie się 13 stycznia 2018 (sobota), na trasie Fiszewo – Ząbrowo – Wikrowo – Jegłownik.

Długość trasy około 16 km. Wyjazd pociągiem PKP o godz. 7.27 z Dworca PKP. Planowany powrót do Elbląga o godz. 16.00.

Tekst i fot. MOSiR

Co robić zimą w Elblągu? Ruszać się!

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>