Co robić w weekend w Elblągu?

656
Wyświetleń

Zaczynamy jak zwykle w sobotę o 10:00 „spacerem z przewodnikiem”. Tym razem Bartosz Skop poprowadzi wycieczkę pod hasłem W „DUCHU” średniowiecza. Zbiórka ul. Bożego Ciała przy kościele Bożego Ciała.

O godzenie 10:00 na placu przy katedrze zacznie się Druga edycja Zlotu Foodtrucków. Zajdzie się coś dla każdego smakosza: lody tajskie, amerykańskie burgery, frytki belgijskie i niemieckie wursty, tybetańskie pierożki na parze, kozackie burgery, kuchnia czeczeńska i wiele innych. Zlot potrwa do niedzieli do 20:00.

To już ostatni koncert „XXI Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2018”.  Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza na koncert „Morski powiew lasu”. W muszli koncernowej wystąpi grupa „Banda Czworga”. Wykonują oni muzykę z pogranicza folku i piosenki żeglarskiej. Liderami  zespołu są Przemysław Piejdak – wokal, gitara fado coimbra, bouzouki irlandzkie i mandolina i Rafał Sajko – wokal, gitara akustyczna, mandolina oktawowa i harmonijka ustna. Aktualnie grupę współtworzą: Arkadiusz Kozakiewicz – cajon, perkusjonalia, wokal i Tomasz Mianowski – wokal, bas. W zespole grali także: Maciej Karpiński – wokal, bas, Michał Dreger – wokal, bas i Marek Ewertowski – wokal, bas, harmonijka ustna. Zapraszamy w niedzielę 12 sierpnia tradycyjnie o 17:00.

Również w ten weekend można się wybrać na przejażdżkę naszym zabytkowym tramwajem linii T na trasie Saperów-plac Słowiański-Marymoncka.

W parku Dolinka vis-à-vis Restauracji Stara Karczma w sobotę zostanie wyświetlony film „Zwyczajna dziewczyna”. Prosimy zabrać z sobą coś do siedzenia i ciepłą odzież. Projekcja zaczyna się o 20:30.  Organizatorem Kina w parku jest Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu

Co robić w weekend w Elblągu?

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>