Chcesz wybudować dom? Zacznij planować

655
Wyświetleń

Jeśli sądzisz, że budowa domu zaczyna się od zakupu kawałka ziemi i projektu, jesteś w błędzie. Twoja inwestycja to poważne przedsięwzięcie i trzeba się do niej dokładnie przygotować. Można powiedzieć więcej – budowa domu zaczyna się w Twojej głowie.

Marzenie o posiadaniu własnego domu, z kawałkiem ogródka do zasadzenia roślin, zabaw z dziećmi, spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. To jest właśnie krok pierwszy – podjęcie decyzji. Teraz musisz zrealizować skrupulatnie, krok po kroku, swój plan. Bo właśnie planowanie tej inwestycji jest podstawą udanej realizacji przedsięwzięcia.

Budowa domu nie jest prostym zadaniem. Wymaga bardzo dobrego przygotowania już na etapie planowania. Po to, aby gdy ruszy budowa nic nas już nie zaskoczyło. Dlatego moje biuro pomaga w przygotowania całej inwestycji – od pozyskania finansowania i wyboru odpowiedniej działki aż do rozpoczęcia samego procesu budowy – mówi Marta Piątkowska, doradca finansowy i biznesowy z Elbląga.

Przede wszystkim budowę domu zaczynamy od podstaw – czyli od analizy naszych możliwości finansowych. By już na samym początku wiedzieć, ile możemy przeznaczyć własnych oszczędności, a jaką gotówkę musimy pozyskać za pomocą kredytu bankowego.

Warto dokładnie przeanalizować wszystkie oferty kredytowe różnych banków. Nie skupiać się tylko na jednej placówce bankowej. Analizować i szukać najbardziej korzystnych ofert. Przecież z takim kredytem będziemy żyli nawet kilkadziesiąt lat. Warto tu skorzystać z pomocy doradców finansowych, którzy przeanalizują wszystkie dostępne opcje i wybiorą dla nas najkorzystniejsze rozwiązanie – mówi Marta Piątkowska. – Takim zadaniem dla naszych klientów właśnie się zajmujemy.

Jeśli już mamy odpowiednie zabezpieczenie finansowe czeka nas teraz najbardziej istotna decyzja dla budowy naszego wymarzonego domu – wybór odpowiedniego gruntu. Do budowy domu trzeba podchodzić właśnie w takiej kolejności – najpierw wybrać odpowiednią działkę i dopiero do niej dopasować projekt przyszłego budynku i miejsca rekreacyjnego.

Warto również dokładnie sprawdzić, jakie ewentualne inwestycje są planowane w przyszłości w najbliżej okolicy naszego domu. Cena działki jest atrakcyjna? Może się okazać, że wkrótce może obok niej powstać również wysypisko śmieci albo schronisko dla zwierząt – mówi Marta Piątkowska, doradca finansowy i kredytowy. – Nie mniej ważne są kwestie związane z uzbrojeniem gruntu w media. Może się bowiem okazać, że nie będzie możliwości podciągnięcia do naszego domu energii elektrycznej czy też będziemy musieli wybudować własne szambo i studnię.

Co istotne, wybierając nasz przyszły grunt, warto ustalić czy jest uzbrojony w media albo czy takowe przyłącza znajdują się w pobliżu. To istotne, jeśli w naszym domu chcemy mieć energię elektryczną czy bieżącą wodę.

Jeśli już wybraliśmy nasz grunt, czeka nas jeszcze wiele formalności – przed zakupem warto sprawdzić księgę wieczystą nieruchomości oraz zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego. By wiedzieć, jaki dom możemy na tym gruncie postawić oraz co gmina planuje jeszcze ewentualnie budować w naszym sąsiedztwie.

To zajmuje wiele czasu, trzeba przejrzeć sporą ilość dokumentów. Wszystko to zrobimy za naszych klientów – od wyboru odpowiedniej działki po załatwienie wszystkich wymaganych dokumentów i pozwoleń – mówi Marta Piątkowska, doradca biznesowy i finansowy. – Przygotujemy całą procedurę inwestycyjną i pozyskamy odpowiedni kredyt finansowy na budowę wymarzonego domu.

Formalności związanych z budową domu jest naprawdę dużo, a samo uzyskanie finansowania na inwestycję to „wierzchołek góry lodowej”.

Nasze biuro zajmuje się całościowo taką inwestycją, od pomocy w wyborze odpowiedniej działki, po zbadanie możliwości finansowych klienta, załatwianiu w jego imieniu wszystkich formalności związanych z budową domu aż wreszcie po uzyskanie kredytu bankowego w odpowiedniej wysokości. Klient nic nie musi robić. Wystarczy przyjść do naszego biura przy ul. Hetmańskiej 11/20 i zlecić nam takie działania – dodaje Marta Piątkowska, doradca biznesowy i finansowy z Elbląga.

1_tytulowe

Chcesz wybudować dom? Zacznij planować

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>