Ceny przejazdów komunikacją miejską spadną? Prezydent zapowiada zmiany

1146
Wyświetleń

Od wielu lat dyskutuje się w Elblągu o kondycji miejskiej komunikacji oraz o cenach biletów za przejazdy. Jak się okazuje prezydent Witold Wróblewski będzie chciał wprowadzić w tym zakresie pewne zmiany systemowe. Czego efektem ma być również obniżka cen przejazdów.

Choć wielu radnych miejskich apeluje o obniżenie cen biletów komunikacji miejskiej, wskazując iż są one zbyt drogie, to do tej pory władze miasta nie chciały słyszeć o takim pomyśle. Upadł również projekt wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej dla uczniów elbląskich szkół.

Jednak teraz, wiele wskazuje na to, że prezydent Witold Wróblewski będzie chciał poczynić pewne zmiany.

Co prawda nie będzie obniżki cen biletów, ale władze samorządowe chcą „premiować” tych elblążan, którzy regularnie korzystają z komunikacji miejskiej. Odpowiedni projekt uchwały w tej sprawie ma trafić na najbliższą sesję Rady Miasta Elbląga.

- Chcemy wynagrodzić tych, którzy korzystają regularnie z przejazdów komunikacją miejską, a jednocześnie zachęcić do tego kolejnych elblążan. Proponujemy więc obniżenie o 30 groszy ceny biletu jednorazowego dla użytkowników Elbląskiej Karty Miejskiej. Z 40 groszy do symbolicznego grosza chcemy obniżyć również opłatę na przejazdy przesiadkowe. Zakładamy także obniżkę o ok. 6% wszystkich biletów okresowych. Dla przykładu podam, że normalny bilet miesięczny z 85 zł obniżony zostanie do kwoty 80 zł. Te zmiany przedłożone zostaną Radzie Miasta już na najbliższą kwietniową sesję. Proponujemy, aby zaczęły obowiązywać z dniem 1 lipca – zapowiada na łamach lokalnej prasy prezydent Witold Wróblewski.

Z takiego stanowiska prezydenta jest zadowolony radny Robert Turlej, który od wielu lat postuluje potrzebę zmian w funkcjonowaniu elbląskiej komunikacji miejskiej.

- Po tylu lat czekania to o czym mówię ma szanse zostać zrealizowane! Prezydent planuje wprowadzić obniżki cen biletów…na prawie takie o których mówię od dawna! Już w 2013 roku apelowałem, aby obniżyć cenę biletu do kwoty 2.20 (proponowana to 2.30) dla użytkowników kart EKM oraz osób korzystających z aplikacji mobilnych. Od 2015 roku wnioskuję o wprowadzenie bezpłatnych przesiadek (prezydent proponuje opłatę 1 grosz). Szkoda, że tyle lat czekałem na realizację wniosków ale do końca kadencji jeszcze trochę czasu jest więc liczę, że inne moje pomysły również zostaną zrealizowane – komentuje radny.

30704815_2073159899391284_3417287950218559488_n

Ceny przejazdów komunikacją miejską spadną? Prezydent zapowiada zmiany

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>