Castorama już prawie gotowa. Wkrótce zrobimy tu zakupy

967
Wyświetleń

Budowa marketu sieci Castorama zmierza do finału. Już wkrótce zrobimy tu zakupy. Planowane otwarcie obiektu to pierwsza połowa 2019r., ostrożnie mówi się o marcu przyszłego roku.

Inwestor musi jeszcze wykonać drogi dojazdowe do marketu Castorama oraz rondo na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i Żuławskiej. Jednak budowa samego obiektu zmierza już do finału. W listopadzie br. Castorama prowadziła rekrutację na stanowiska pracy w elbląskim sklepie.

Sama budowa takiego obiektu w Elblągu nie jest jednak prostym zadaniem.

Market powstaje na 5,5-hektarowej działce przy ul. Żuławskiej. Oprócz 11 tys. m kw. powierzchni sklepowej, zaoferuje on swoim klientom także blisko 400 miejsc parkingowych.

Wbrew pozorom projekt wcale nie należy do najłatwiejszych. Powód?

 –  W Elblągu grunty są słabonośne, dlatego pod całym budynkiem oraz parkingiem trzeba wykonać palowanie. Zrobimy jednak wszystko, by na koniec marca 2019 r. obiekt był gotowy na przyjęcie klientów – mówi Paweł Ryś, Kierownik Budowy.

Co ciekawe Castorama jest kolejną siecią, po takich firmach jak IKEA czy Leroy Merlin, która omija Olsztyn, bądź co bądź stolicę Warmii i Mazur i największe miasto regionu. Sklep w Elblągu będzie drugą tego typu placówką na Warmii i Mazurach. Pierwszy sklep powstał pięć lat temu w Ełku.

fot. Atelier Hoffmann

Castorama już prawie gotowa. Wkrótce zrobimy tu zakupy

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>