Całe miasto w psich odchodach i nie ma rady na właścicieli psów? Nasza Czytelniczka ma sposób

3524
Wyświetleń

Nasz materiał o psich odchodach, które wprost zalewają elbląskie chodniki i trawniki wzbudził wiele kontrowersji i lawinę komentarzy elblążan. Mieszkańcy miasta są oburzeni i domagają się surowych kar dla tych właścicieli psów, którzy nie sprzątają po swoich pupilach. Jednak jak to zrobić?

Wczoraj poruszyliśmy temat właścicieli psów, którzy nie sprzątają po swoich pupilach. Efekt? Ulice i trawniki w Elblągu upstrzone są zwierzęcymi odchodami.

- Dziś odbyłem długi spacer z synem po ulicach Elbląga – pisze nasz Czytelnik. – To, co zobaczyłem na chodnikach i trawnikach to szok. Pełno odchodów, z pewnością psich. Zresztą sam widziałem co najmniej trzech właścicieli czworonogów, którzy spokojnie czekali aż ich pupile „załatwią się” na trawnikach i szli dalej. Po prostu chce się rzygać, jak się na to patrzy.

Więcej o tym pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/nasz-czytelnik-alarmuje-cale-miasto-zasr-psimi-odchodami/

Ten tekst wywołał lawinę komentarzy na naszej stronie na facebooku. Elblążanie domagają się zdecydowanych reakcji służb porządkowych. Oto niektóre z nich:

Ale co robią nasze służby? Parki to psie ubikacji. Właśnie po to wyprowadzanie są tam pieski. Dzieci natomiast niech sobie poszukują innych miejsc do zabaw. Parki nie dla nich. Gdyby tak powiązać właściciela psa z jego pupilem, a to choćby Straż Miejska mogłyby zrobić , to wiedzielibysmy kto płaci za swoje pieski.

Mam pieska i sprzątam po nim nie udaję głupa że to nie mój zrobił jak niektórzy tam gdzie mieszkam i to jeszcze przyjdą z pobliskich ulic bo u nas dużo trawy i można s…. do woli .Jednemu jak zwróciłam uwagę bo pies duży i zrobił pół kilo to zaczął kląć pod moim adresem jak by mogli to srali by pod blokiem żeby na wodzie zaoszczędzić

Teraz to wszedzie są odchody . A ludzie nie sprzątają po swoich zwierzakach . Ostatnio zanim weszłam do domu musiałam myć wózek na klatce bo wjechałam… ciekawa jestem skoro ludzie nie sprzątają na chodnikach po swoich psach czy w domach też mają z tym problem. uważam że mandaty były by dobrym rozwiązaniem.

Nasza Czytelniczka, pisząc do naszej redakcji po publikacji tego artykułu wskazała na pewne rozwiązanie tego problemu.

- Świetny artykuł o psich dochodach na chodnikach. A ja się bym jeszcze zapytała co z dzielnicowymi, że nie umieją zapewnić porządku w swoim rejonie? Oni powinny dobrze wiedzieć kto ma psa i dopilnować ich. To też ich obowiązek.  Kiedyś zapytałam dzielnicowego ile na naszym terenie jest wystawionych mandatów za psie odchody? A ile za źle postawione samochody? Odpowiedzi nie otrzymałam do dziś i chyba czas napisać do przełożonych dzielnicowego – pisze Anna, nasza Czytelniczka.

Postaramy się dowiedzieć, czy dzielnicowi faktycznie zwracają uwagę na osoby wyprowadzające psy w swoich rewirach.

fot. zdjęcie poglądowe.

Całe miasto w psich odchodach i nie ma rady na właścicieli psów? Nasza Czytelniczka ma sposób

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>