Caffe Latte

11 czerwca 2016 16:54
More videos
974
Wyświetleń
   

Caffe Latte, latte macchiato czyli pyszna kawa z mlekiem i pianką. Caffe Latte, to włoska kawa, którą Włosi piją niemal każdego dnia, szczególnie do śniadania. Przygotowanie Caffe Latte jest bardzo proste a efekt końcowy niesamowity. Zaskocz znajomych, rodzinę i przygotuj kawę w całkiem nowej odsłonie, z trzema oryginalnymi warstwami i wiśienką na torcie w postaci cudownej pianki na górze.

 • Krok 1 – zalewamy kawę wodą

  Najpierw zalewamy kawę wrzątkiem i czekamy aż się zaparzy. Należy przygotować tyle samo kawy, ile mleka. Czyli przygotowujemy w proporcjach 1:1, pół szklanki kawy, pół szklanki mleka.

 • Krok 2 – podgrzewamy mleko, spieniamy

  odgrzewamy mleko w mikrofalówce lub w garnku. Ważne jest aby było ciepło, dzięki temu łatwiej i szybciej się spieni. Kiedy mleko jest ciepłe miksujemy je za pomocą specjalnego miksera aż do uzyskania piany, co potrwa kilka minut.

 • Krok 3 – wlewamy mleko do kawy

  Spienione mleko wlewamy do szklanki z zaparzoną już kawą. Może to być Twoja ulubiona kawa. Najlepiej mleko wlewać tuż przy brzegu szklanki, po ściance. Dzięki temu powstaną 3 warstwy i pyszna pianka na górze. Życzymy smacznego.

  źródło: http://www.smaczne-przepisy.tv

Kategoria: Kuchnia, Przepisy
O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>