Bulwersujący wyrok sądu. Dziewczynka odebrana babci i umieszczona w Domu Dziecka!

301122
Wyświetleń

Kocham moją babcię – mówi 5-letnia Roksana. Olsztyński sąd właśnie zdecydował, że dziewczynka ma trafić do domu dziecka. U babci ma wszystko, niczego jej nie brakuje. Zdaniem sądu kobiecie brak jest jednak „odpowiednich kompetencji wychowawczych”, bo nie jest wobec dziewczynki konsekwentna.

Roksana ma pięć lat. Od urodzenia mieszka z 52-letnią babcią. – Całe dnie spędzamy razem. Jest dla mnie wszystkim, całym moim światem – mówi Jadwiga Barczak, babcia Roksany.

Przed świętami Bożego Narodzenia kobieta dostała od Sądu Rejonowego w Olsztynie prezent. Ale nie był to Święty Mikołaj. Sąd wydał postanowienie o zabraniu Roksany od babci i przekazaniu dziewczynki do domu dziecka.

– Gdybym wiedziała, że taka będzie decyzja, nigdy nie złożyłabym tego wniosku o ustanowienie mnie pełnoprawną rodziną zastępczą. Nigdy. Ale namówiły mnie do tego pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie. Mówiły: „To będzie jedna rozprawa i dostanie pani dziecko”. Nie tak to miało być – opowiada pani Jadwiga Barczak.

Córka pani Jadwigi urodziła Roksanę, kiedy miała 16 lat. – Była niepełnoletnia, więc ja zostałam opiekunem dziecka – opowiada kobieta.

Dwa lata temu córka wyprowadziła się z domu. Pojechała do Radomia do poznanego mężczyzny. Zamieszkała z nim. Roksana została z babcią. Matka mogła się widywać z córką, kiedy tylko chciała. Babcia i Roksana były pod nadzorem kuratora sądowego i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie.

Kurator w opinii przygotowanej dla Sądu Rejonowego w Olsztynie napisze później: „Podczas wizyty zauważyłem właściwe podejście wychowawcze i pedagogiczne Jadwigi Barczak do wnuczki (…) wyraźnie widać, że Roksana czuje się zrozumiana, bezpieczna i kochana. Pomiędzy babcią i wnuczką panują bardzo dobre i pogłębione więzi”.

Na początku 2016 roku pani Jadwiga złożyła do Sądu Rejonowego w Olsztynie wniosek o pozbawienie córki opieki nad dzieckiem i ustanowienie jej rodziną zastępczą. – Namówiły mnie do tego pracownice MOPS w Olsztynie – jak mantrę powtarza.

Kobieta przekonuje, że chciała to zrobić tylko dlatego, że córka nie interesowała się swoim dzieckiem. – Mieszka w Radomiu ze swoim chłopakiem, do córki przyjeżdża od czasu do czasu – opowiada.

Ale kobieta, mimo że miała uzasadnione pretensje do córki, nigdy nie zabraniała jej widywać się z dzieckiem. Kiedy tylko była w Olsztynie, spędzała z Roksaną całe dnie. – Przecież jest jej matką – mówi. Ale to nie podobało się pracownicom olsztyńskiego MOPS. Mówiły kobiecie, by ta ograniczyła kontakty Roksany z biologiczną matką. – A na jakiej podstawie? – pyta dopytuje pani Jadwiga.

W końcu przekonały babcię, by złożyła wniosek do sądu o ustanowienie siebie rodziną zastępczą. Jadwiga Barczak napisała pismo sama. Bez adwokata. Bez adwokata poszła też na rozprawę w sądzie. – Przecież to miała być tylko formalność – mówi.

W Sądzie Rejonowym okazało się, że pracownice olsztyńskiego MOPS przygotowały opinię, w której napisały, że „Jadwiga Barczak nie jest odpowiednią kandydatką do sprawowania opieki nad dzieckiem”.

„W ocenie specjalistów kandydatka nie ma wpływu na postępowanie swojej córki, stąd też nie będzie potrafiła postawić radykalnych działań wobec Roksany” – przekonywały.

Później pracownice MOPS przygotowały jeszcze jedną opinię. Powtórzyły to, co było w pierwszej, dodając, że Jadwidze Barczak „brak odpowiednich kompetencji wychowawczych w zakresie stawianych wymagań dziecku i ich egzekwowania, konsekwencji w postępowaniu z dzieckiem”.

Ale ten brak „stawianych wymagań dziecku i ich egzekwowania, konsekwencji w postępowaniu z dzieckiem” okazał się dla pani Jadwigi przekleństwem. Sąd Rejonowy w Olsztynie na tej podstawie wydał postanowienie o zabraniu Roksany od babci i przekazaniu jej albo do domu dziecka, albo do rodziny zastępczej. Gdziekolwiek, byleby tylko dziewczynka nie była z babcią.

– O podjęciu przez sąd postanowienia zadecydowały rażące zaniedbania obowiązków rodzicielskich i brak odpowiednich kwalifikacji do pełnienia funkcji rodziny zastępczej przez babkę – mówi Agnieszka Żegarska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Te rażące zaniedbania to, jak wynika z postanowienia sądu, „brak odpowiednich kompetencji wychowawczych w zakresie stawianych wymagań dziecku i ich egzekwowania, konsekwencji w postępowaniu z dzieckiem”.

– Ciekawe, kto jest konsekwentny wobec swoich dzieci. Pan jest? A według tych opinii i tego postanowienia jest to podstawa do zabrania panu dzieci i umieszczenia w domu dziecka – zwraca uwagę mec. Andrzej Urbanowicz, pełnomocnik babci Roksany, do którego kobieta zgłosiła się po przegranej sprawie.

Czy zatem dom dziecka, rodzina zastępcza jest lepsza dla rozwoju dziecka niż babcia?

– Rozstrzygnięcie, czy dziecko ma być umieszczone w domu dziecka, rodzinie zastępczej zawodowej lub spokrewnionej, np. u babki, zależy od oceny okoliczności danej sprawy i badanych indywidualnie kompetencji kandydata na rodzinę zastępczą – odpowiada Żegarska.

Mec. Urbanowicz o postanowieniu Sądu Rejonowego w Olsztynie powiadomił Ministerstwo Sprawiedliwości.

– Z orzeczenia nie wynika, aby wnioskodawczyni zaniedbywała małoletnią, a nadto przyjęto, że panują między nimi bardzo dobre więzi – zwraca uwagę Wioletta Olszewska z biura prasowego Ministerstwa Sprawiedliwości.

Więcej: http://www.tvp.info/28702206/dom-dziecka-lepszy-niz-babcia-bulwersujacy-wyrok-sadu-w-olsztynie

 

Bulwersujący wyrok sądu. Dziewczynka odebrana babci i umieszczona w Domu Dziecka!

O Autorze
-

70 komentarzy

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 • WIOLA Z ŁODZI
  Odpowiedz

  PEWNIE DZIEWUSZKA SPRZEDANA DO RODZINY ZASTEPCZEJ GDZIE NIE BEDZIE SZCZĘŚLIWA,PRZECIEŻ BABCIA MA DOPIERO 52 LATA NIE MA 80-90 LAT ABY JEJ DZIEWUSZKE ODBIERAĆ TO ZBRODNIARZE NIE PRAWO ZBRODNIA NA UCZUCIACH DZIEWUSZKI I BABCI,A TAM GDZIE SIE KRZYWDA DZIEJE DZIECKO MALTRETOWANE FIZYCZNIE I PSYCHICZNIE JAK FABIANEK N. MIMO WYROKU SADU ŻE MA TRAFIĆ DO OJCA NIC SIE NIE DZIEJE CIEKAWE ILE ,,WYSOKI W UNIŻONEJ MĄDROŚCI SĄD WZIOŁ W ŁAPĘ ABY ODEBRAĆ DZIECKO BABCI,ZROZUMIAŁABYM GDYBY DZIEWUSI DZIAŁA SIE KRZYWDA A TAK,PRZECIEZ WYSTARCZYŁO BY PRZYDZIELIĆ KURATORA,ASYSTENTA RODZINY I POMÓC A NIE OD RAZU ODBIERAC,PEWNIE ZNAJOMA RODINA ZASTĘPCZA OSTRZY SOBIE KŁY NA DZIEWUSZKE Z DOBREGO DOMU,PARANOJA

  • Łodzianka 26
   Odpowiedz

   Zgadam się. Mojego synka też mops chciał sprzedać do rodziny zastępczej, bo wychowuję go sama i czasem podniosę na niego głos. Pracownicy socjalni dostają za to premię. Mają z góry określoną liczbę dzieci do zabrania. Ale do pijaków i patologii nie wejdą, bo się boją, że nie wyjdą w całości.

  • Majka
   Odpowiedz

   A gdzie Ziobro? Sedziom powinni pozabierac w nagrode dzieciaki I wnuczki I sprzedac Jacko niewolnikow do dooms dziecka a poem przeszmuglowac said granite do rodziny zastepczej o sklonnosciach pedofilii take Jack Jim zaczynaja Pisa media.

  • Lalka
   Odpowiedz

   Nie chcę bronić sędziów, ale czy nikt nie zauważył, że to przez opinię MOPS-u sąd wydał taką decyzję? Panie najpierw namawiały o „zalegalizowanie” opieki twierdząc, że to formalność, a potem wystawiły opinie, że babcia sobie nie radzi, brak jej kompetencji wychowawczych.

   • ewa
    Odpowiedz

    człowiek o zdrowym umyśle nie tylko sędzia – wysłuchał by po pierwsze obie strony
    po drugie wysłuchał by przede wszystkim dziecka ono nie kłamie jak dorośli !!!!!!!!!!!!
    ten sędzia albo był pijany albo mocno naćpany. Nie sądzę aby chory psychicznie wykonywał ten zawód. ALBO CO NAJGORSZE KORUPCJA
    DZIELĄ SIĘ PIENIĘDZMI PO NAGRANIU TAKICH SPRAW
    SŁYSZAŁAM JUŻ O PODOBNYCH W INNYCH MIEJSCACH

 • zene34
  Odpowiedz

  Zbyszek ! Na co czekasz? Wywal tych sędziów. A co do babci to lepiej , że dziewczynka z nią została bo nie wiadomo do czego zdolny byłby konkubent matki.

 • Tera
  Odpowiedz

  Nie ma nic cenniejsze niż rodziną, w tym przypadku babcia. Jak można narazić na taki stress obydwie babcię i wnuczkę? gwarancją jest rodzina zastępcza i Dom Dziecka? podobno już miało być normalnie.
  Urzędasy na zawsze pozostaną urzędasami.
  Szybko trzeba podjąć kroki, by przywrócić normalne funkcjonowanie dziewczynki u babci.

 • Irena Fabiszewska
  Odpowiedz

  IRENA.nAJLEPIEJ BY ZAOPIEKOWALI SIĘ DZIECKIEM GEJE.I TAK POKRZYWDZONE DZIECKO ZOSTAŁO RZUCONE W PRZEPAŚĆ.nATYCHMIAST LUSTRACJA SĘDZIÓW I PROKURATORÓW.ZA TAKIE WYROKI POWINNI PONIEŚĆ KONSEKWENCJE.tO NIE SĘDZIOWIE ,TO PATOLOGIA,ZWYRODNIALCY.

 • Nadie
  Odpowiedz

  Jestem ciekawa jakie wykształcenie mają panie z MOPS u. Czy oby napewno mają odpowiednie kwalifikacje? a jeżeli je mają to czy potrafią się dobrze nimi posługiwać? Prawidłowa diagnoza która nie zrobi nikomu krzywdy jest naprawdę trudna i wymaga dużej wiedzy.

 • Danuta Maria Bukowska
  Odpowiedz

  Sądy aby pokazać ze coś robią , to zabierają dzieci od rodzin i za odpowiednią opłatą trzymają dzieci z dala od rodzin ….Skargi nie wolno napisać , bo to sedzia …natomiast owołania to tylko proforma …potwierdzają wyrok sadu rejonowego. Normałnych wyroków za zabójstwo na pasach …nie ma to pieszy/jest winien, ze nie ustąpił miejsca samochodowi..a nie samochod który potrącił na pasach.
  Ja wojnę toczyłam o wnuka ponad 10 lat i doskonale znam mechanizm sądów. to sa hieny marnujące dzieci znęcające się nad rodzinami ,byle tylko pokazać że oni są sedziami. To nieuki które swoje dyplomy kupili za pieniądze lub za koniaczek.
  Pozdrawiam.DMB.

  • RENATA SADOWSKA
   Odpowiedz

   JA TEŻ WALCZĘ O CÓRKĘ W SĄDACH, KTÓRA NAGMINNIE UMIESZCZANA JEST INTERWENCYJNIE W PLACÓWKACH — PO UCIECZKACH Z DOMU.ZAZNACZAM,ŻE CÓRKA JEST CHORA PSYCHICZNIE W STOPNIU ZNACZNYM I UCIECZKI Z DOMU WPISANE SĄ W JEJ CHOROBĘ.MIMO TEGO SĄDY PO RAZ ÓSMY WYTACZAJĄ SPRAWĘ O OGRANICZENIE WŁ.RODZ.Z KTÓRĄ WYCHODZĘ– PEŁNA WŁ RODZ.CO WYCIĄGNĘ CÓRKĘ Z PLACÓWKI ZNOWU JĄ UMIESZCZAJĄ.POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA — BRAK.– DOM- PLACÓWKA I TAK PIĘĆ RAZY .SĄDY TO JEDNA PATOLOGIA ,KOLESIOSTWO,POPLECZNICTWO: POLICJA.MOPS KURATORZY LEKARZE DZIAŁAJĄ WSPÓLNIE I W POROZUMIENIU.POSTANOWIENIE SĄDU O UMIESZCZENIU WNUCZKI ROKSANKI W DOMU DZIECKA NIE DZIWI,–BO JA TEŻ CIĄGLE JESTEM NIEWYDOLNA WYCHOWAWCZO.WALCZĘ O CÓRKĘ 9 LAT I WIEM DOSKONALE JAKIE PRAWO ICH OBOWIĄZUJE!!!!—-BEZPRAWIE.!!!!

 • Regina
  Odpowiedz

  Kto utuli to dziecko na dobranoc, kto przytuli gdy się przewróci. Etatowa pracownica, która przyszłą na swoją zmianę? Może skutkować traumą na całe życie. To zgroza nie wyrok.

 • Majka
  Odpowiedz

  Uważam ,ze dziecku napewno będzie lepiej w rodzinnym domu chyba ze pija… Można dać kuratora który będzie misl opiekę nad ta rodzina i będzie czuwał nad tym co sie tam dzieje. Ciekawe czy ktoś by chcial by jego dziecko trafiło do rodziny zastępczej ub domu dziecka. W życiu są różne sytuacje czasami rodzice gina w wypadku wtedy wolałabym bh moje dziecko bylo z dziadkami niż trafiło do domu dziecka.

 • Berecik
  Odpowiedz

  Sorry, za taki wyrok pozbawić sędziego prawa wykonywania zawodu, niedopuszczalne jest, by takie sytuacje miały miejsce, a tym bardziej za przyczyną Sądu.

  • Ewa
   Odpowiedz

   To jest okropne ! Wiem bo przeżyłam podobną sytuację i dalsza ciocia która mnie wychowała zrobiła to doskonale ! Jeśli ktoś mieszka bliżej albo ma kontakt z rodziną tej babci , niech podejmie kroki wraz z opisem sytuacji jak też wyrokiem i złożyć donos na pracownice MOPSu / świnie do potęgi entej / oraz na sędzię wprost do P. Ministra Ziobro listownie jako PILNE . Napewno zrobi z tym porządek ! A Panie w MOPSach i GOPSach powymieniać , bo te są zarażone wścieklizną od byłego rządu !!!!

   • Ewa
    Odpowiedz

    Prześwietne Panie z MOPSu , nie mają pojęcia że dziecko przeżywa traumę , która na psychice odbije się i pozostanie do końca życia , naprawdę wiem coś o tym !!!! Babcia jest na tyle młoda że z powodzeniem wychowa wnusię , zwłaszcza że ją kocha i odwrotnie !!!! To jest brak doświadczenia życiowego i pustogłowie takie zachowanie !!!!

   • jadwiga
    Odpowiedz

    To jest dobra zmiana. Dali patologi na chlanie anormalnym ludziom odbierają dzieci, bo kto chce w rodzinach zastępczych trzymać patologie? Nikt, ale za dzieci rodziny zastępcze dostają kasę, wiec dzieci z normalnych rodzin, są bardzo pożądanie… Brak słów już na to wszystko!

 • RENATA SADOWSKA
  Odpowiedz

  SĄDY RODZINNE BEZ SKRUPUŁÓW UMIESZCZAJĄ DZIECI W DOMACH DZIECKACH LUB W PLACÓWKACH -OPIEKUŃCZO- WYCHOWAWCZYCH Z POWODU DOBRA DZIECKA KRZYWDZĄC JE.!!!! — NIE LICZĄC SIĘ Z BÓLEM BABCI I OPIEKUNA PRAWNEGO,CZY INNYCH CZŁONKÓW RODZINY.SAMA OBECNIE WALCZĘ O CÓRKĘ , KTÓRA JEST CHORA PSYCHICZNIE W STOPNIU ZNACZNYM UMIESZCZONA W PLACÓWCE W TRYBIE INTERWENCYJNYM,– PO UCIECZCE Z SWOIM CHŁOPAKIEM.PO UMIESZCZENIU CÓRKI W PLACÓWCE GROZIŁ MI ZAWAŁ SERCA ,ZE WZGLĘDU NA DOZNANĄ TRAUME I SZOK PO UTRACIE DZIECKA.POTWIERDZIŁ TO LEKARZ PSYCHIATRA.–F.43.2.W STYCZNIU 2017R SĄD RODZ.NIE ZNALAZŁ PODSTAW DO OGRANICZENIA MI WŁADZY RODZICIELSKIEJ CÓRKA POWINNA WRÓCIĆ DO DOMU.NIESTETY SĄD UZNAŁ ,ŻE TAK JAK U BABCI PANI JADWIGI NIE MOGĘ ZAJMOWAĆ SIĘ CÓRKĄ WSKAZANO BADANIE W RDK,KTÓRY MA ZBADAĆ MÓJ STAN PSYCHICZNY,CZY JESTEM W STANIE ZAJMOWAĆ SIĘ DZIECKIEM—MAM 59 LAT.SĄD DOSKONALE WIEDZIAŁ,ŻE MÓJ STAN ZDROWIA — BYŁ BÓLEM PO ODEBRANIU MI DZIECKA.ROZUMIĘ ROZPACZ BABCI JADWIGI ,GDY CHCĄ ODEBRAĆ JEJ WNUCZKĘ ROKSANKĘ I UMIEŚCIĆ JĄ W DOMU DZIECKA.OPISAŁAM SWÓJ PRZYPADEK,BO TAKICH MATEK , KTÓRYM ODBIERA SIĘ DZIECI BEZ PIENIĘDZY NA ADWOKATA JAK MY POKRZYWDZONYCH PRZEZ SĄDY JEST WIELE.!!!! ŻYCZĘ BABCI JADWIDZE WYTRWAŁOŚCI W WALCE O ODZYSKANIE WNUCZKI ROKSANKI WRAZ Z ADWOKATEM,KTÓRY JEST NIEZBĘDNY W SĄDZIE.!!!!

 • Ola
  Odpowiedz

  Prawda jest taka, że u nas dzieci się sprzedaje do domu dziecka lub rodzin zastępczych bo one otrzymują sporą kasę na utrzymanie dziecka a więzi są dla MOPSU nie ważne .. Dziecko staje się w Polsce przedmiotem, nie ważne jest dla dorosłych którzy decydują o jego losie , uczucia i więzi. Baby z MOPSu które namówily tę panią do zlożenia tego wniosku doskonale wiedziały co robią. Banda bab , która handluje Polskimi dziećmi.

 • wik dp
  Odpowiedz

  Bo w tych mopsach to cipy pracuja, ja kilka razy juz zglaszalam sasiadow z 4 dzieci do mopsu rodzice od rana do wieczora pijani bez wyjatkow dzieciaki brudne,glodne w szkole obiad dostana a e domu to nie wiem co jedza, sasiedzi dokarmiaja dzieci, nahstarszy syn ma 14 lat to w zimie odsnieza a w lecie w polu kazdemu p9maga chodzi po sasiadqch I prosil czy nie trzeba jakiejs roboty zrobic nie chce 0ieniedzy bo mu stary zabiera chce jedzenue dla siebi3 I rodzenstwa. Ja sie pytam gdzie jest ta pierdolona opieka na moje zgloszenia odpowiadaja ze z powodu biedy dzieci odebrac nie moga, kiedys nawet zdjecia I’m pokazalam jaka to bieda to odpowiedz ze na,zdj jednoznacznie nie widac czy pijani moga byc poprostu zmeczeni a butelki z wodka na srole stoja ale niewiadomo jqka zqwartosc butelki, moze byc np woda przelana. Takich mamy pierdolonych kuratorow, sedziow, prqcownikow mopsu

 • zorro
  Odpowiedz

  powinni wziąć za dupę te paniusie z MOPS-u bo ich kompetencje i działania na niekorzyść dziecka są mocno podejrzane. Kto im dał prawo do decydowania o tym co jest dla innego człowieka lepsze ? W dupach się tym damulkom z MOPS-u powywracało, siedzą w swoich służbowych pokojach i załatwiają w czasie pracy swoje prywatne sprawy zamiast odwiedzać rodziny które potrzebują pomocy i tą pomoc im udzielać !!! Większość tych pracownic nie ma żadnych kompetencji do wykonywania tej pracy a robota większości załatwiana po znajomości bo to super fucha i za nic się nie odpowiada… Wstyd i hańba…

 • grzes
  Odpowiedz

  to sa właśnie realia bezprawia i doprowadzania do wzrostu przestepczości…bo co się dzieje w domach dziecka….to woła o pomste do nieba….nie będę pisał a na to co moja koleżanka trafiła to przerażający obraz ludzkosci….jakbysmy to gdziekolwiek opublikowali to cały świat by płakał nad tymi dziećmi….jednak udło się uratować dziesiątki z teo przerażającego środowiska…APELUJĘ POLSKI WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI MUSI NATYCHMIAST SKONTORLOWAĆ WSZYSTKIE DOMY DZIECKA dopuki nie jest jecze za póżno.DORADZAM ABY W POLSCE NIE KIEROWANO DZIECI DO DOMÓW DZIECKA ….TE DOMY NIE SA DOMAMI TYLKO KOSZMARAMI NAJGORSZYMI NA ŚWIECIE….wiem co piszę …..NATYCHMIAST NALEŻY ZAJĄĆ SIĘ TYM PROBLEMEM….matki dostają 500plus i niektóre powinny zabrać dzieci z domów dziecka….APELUJE DO ZIOBRY ABY NATYCHMIAST TO POLECIŁ…nie pisze nidgy bajek tylko w oparciu na dowodach chronie kolejne dzieci które trafiają do poprawczaka albo na ulice ….to przerażenie i brak opisu na to co sie dzieje….NATYCHMIAST POWINNO SIE SKONTROLOWAĆ RODZINY DZIECI ODEBRANYCH I ODDAĆ IM DZIECI JEŻELI POPRAWIŁ SIĘ STAN ŻYCIA…to jest tańsze nawet dla państwa niż utrzymywanie (niewszystkich ) przestepczych domów dziecka……to nie są domy dziecka………w polsce sa mieszkania wolno stojace i dzieci łacznie z rodzicami mogłyby mieszkać razem…. zakończcie korupcje w spółdzielniach przydzielających mieszkania…..to porażka …dowody wskazują na olbrzymia korupcje w tych urzędach…mieszkania dostają ci którzy zapłacą skorumpowanym 30% wartości….to nie są żadne spółdzielnie to oszuści skorumpowani…..to jest poważny problem wymagającym natychmiastowej reakcji…..jest setki wolnych mieszkań w których należałoby umieścic rodziny z dziećmi z domu dziecka…..aby uratwać te dzieci od czegoś o czym nikt z was nie ma pojęcia bo w polsce kłamstwo o oszustwo przestępców jest tak efektywne że nawet najbardziej inteligentnego potrafia otumanić ….ZAZNACZAM ŻE JEŻELI NIKT SIĘ TYM NIE ZAJMIE TO BĘDZIE PRZERAŻENIEM JAK KTOS UPUBLIKUJE NA CAŁY ŚWIAT DOWODY POLSKIEGO DOMU DZIECKA….a to nie są żarty jeżeli chodzi o bezpieczeństwo i życie drugiego człowieka…a takich domów dziecka jest w polsce dużo ….z ukrytymi przerażającymi realiami….

 • Mila
  Odpowiedz

  Czy nie od tego są pracownicy opieki społecznej, aby takiej rodzinie pomóc w opiece nad dzieckiem? Czy te panie tam pracują tylko w celu wydawania orzeczeń, że opiekun sobie nie radzi i doprowadzania do rozbijania rodzin? Czy w praworządnym państwie opieka społeczna nie powinna służyć do tego, aby wesprzeć osobę samotnie wychowującą dziecko?

 • Berta
  Odpowiedz

  W Polsce chamstwo i korupcja nadal rzadza a sady Polskie to jedna kpina jeszcze jest europejska komisja do spraw czlowieka prosze siegnac po to chocby dlatego zeby udowodnic jakie chamstwo pracuje w Polskich sadach a Pani wygra trzymam kciuki

 • Mefka
  Odpowiedz

  Może wypadało by zajrzeć do domów tym niekompetentnym scierwom z opieki społecznej . wystawiają absurdalna opinię dla profitów. Z kamiennym pyskiem bez mrugnięcia, krzywdzą biedne, już raz porzucone przez własną matkę dziecko . Na tej podstawie bardzo szybko można określić ich profil psychologiczny. A wiec świetle panującego prawa, ich potomstwo powinno być odebrane. Skoro cechują się takim okrucieństwem wobec obcych dzieci, strach pomyśleć jak traktują własne . Warto by zainterweniowac I sprawdzić czy są na tyle kompetentne by sprawować nad nimi opiekę.

 • Maria Motyka
  Odpowiedz

  To sa ludzie wyksztalceni i podejmuja takie decyzje,gdzie rozsadek czlowieka I prawda na ktorej powinni sie opierac i podejmoeac decyzje.

 • Gryblo
  Odpowiedz

  Pomoc społeczna powinna niezwłocznie sprawdzić stosunki między dziećmi i rodzicami w rodzinie sędzi/sędziego. Gdy wydaje się takie chore wyroki jest się osobą pozbawioną uczuciowości potrzebnej do wychowywania dzieci! Tam się muszę wydarzać karygodne sytuacje!

 • olka
  Odpowiedz

  Najlepiej,zeby trafiła do pedofilskiej rodziny,albo do rodziny która będzie nią poniewierac z kąta w kąt.Sprawa nadaję się przed Trybunał Europejski do spraw Praw Człowieka.Polska nie tak dawno zapłaciła karę za błędne wydanie wyroku.

  • KRYSTYNA
   Odpowiedz

   Kara Boża dosięgnie tych co krzywdzą niewinne dzieciaczki, ta znieczulica w ludzkich sercach nie będzie zadawać tyle cierpień bezbronnym dzieciom. Boża Prawda zwycięży to pewne. CIERPIENIE ALE PODWÓJNE WRÓCI DO TYCH BEZDUSZNYCH EGOISTYCZNYCH OSÓB.

 • J.
  Odpowiedz

  Przyjdzie czas gniewu normalnych ludzi ma sługi reżimu okupujacego nasz kraj. Rozpędzić te urzędniczki i sprawdzić czy nie należy odebrać im ich wlasnych dzieci!

 • Dorota
  Odpowiedz

  Art. 42. 1. Pełnienie funkcji rodziny zastępczej oraz prowadzenie rodzinnego
  domu dziecka może być powierzone osobom, które:
  1) dają rękojmię należytego sprawowania pieczy zastępczej;
  2) nie są i nie były pozbawione władzy rodzicielskiej, oraz władza rodzicielska nie
  jest im ograniczona ani zawieszona;
  3) wypełniają obowiązek alimentacyjny – w przypadku gdy taki obowiązek
  w stosunku do nich wynika z tytułu egzekucyjnego;
  4) nie są ograniczone w zdolności do czynności prawnych;
  5) są zdolne do sprawowania właściwej opieki nad dzieckiem, co zostało
  potwierdzone:
  a) zaświadczeniem lekarskim o stanie zdrowia wystawionym przez lekarza
  podstawowej opieki zdrowotnej oraz
  b) opinią o posiadaniu predyspozycji i motywacji do pełnienia funkcji rodziny
  zastępczej lub prowadzenia rodzinnego domu dziecka wystawioną przez
  psychologa, który posiada co najmniej wykształcenie wyższe magisterskie
  na kierunku psychologia oraz 2-letnie doświadczenie w poradnictwie
  rodzinnym;
  6) przebywają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
  7) zapewnią odpowiednie warunki bytowe i mieszkaniowe umożliwiające dziecku
  zaspokajanie jego indywidualnych potrzeb, w tym:
  a) rozwoju emocjonalnego, fizycznego i społecznego,
  b) właściwej edukacji i rozwoju zainteresowań,
  c) wypoczynku i organizacji czasu wolnego.
  2. Pełnienie funkcji rodziny zastępczej niezawodowej lub zawodowej oraz
  prowadzenie rodzinnego domu dziecka może być powierzone osobom, które nie były
  skazane prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo.
  3. W przypadku rodziny zastępczej niezawodowej co najmniej jedna osoba
  tworząca tę rodzinę musi posiadać stałe źródło dochodów.
  4. Rodzina zastępcza oraz prowadzący rodzinny dom dziecka sprawujący pieczę
  zastępczą nad dzieckiem mogą czasowo, za zgodą sądu, sprawować pieczę zastępczą
  nad tym dzieckiem poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
  5. Sprawowanie pieczy zastępczej nad dzieckiem może być czasowo powierzone
  przez sąd rodzinie zastępczej lub prowadzącemu rodzinny dom dziecka, którzy nie
  ©Kancelaria Sejmu s. 26/133
  2016-11-24
  zamieszkują na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w przypadku gdy rodzina
  zastępcza lub prowadzący rodzinny dom dziecka sprawują pieczę zastępczą nad
  rodzeństwem tego dziecka.
  5a. Przed wydaniem rozstrzygnięcia w sprawach, o których mowa w ust. 4 i 5,
  sąd zasięga opinii właściwego starosty.
  6. Wydając opinie, o których mowa w ust. 5a, starosta bierze pod uwagę opinię
  organizatora rodzinnej pieczy zastępczej, a także możliwość realizacji planu pomocy
  dziecku.
  6a. Starosta może upoważnić kierownika powiatowego centrum pomocy
  rodzinie do wydawania opinii, o których mowa w ust. 5a.
  7. Okoliczności, o których mowa w ust. 1–3, ustala się na podstawie
  przeprowadzonej przez organizatora rodzinnej pieczy zastępczej analizy sytuacji
  osobistej, rodzinnej i majątkowej.
  Wykładnia prawna
  Dorota z Łodzi

 • ugh
  Odpowiedz

  Zatrudnijcie w tym MOPSie jeszcze ze trzech wicedyrektorów oprócz tych dwóch którzy już tam są i na pewno będziecie w stanie normalnie funkcjonować. Olsztyn ZŁYM PRZYKŁADEM dla innych miast! Kontrola natychmiastowa!

 • magdalena
  Odpowiedz

  Nie rozumiem tego wyroku
  Wnuczka związana bardzo emocjonalnie z babcią
  Babcia tyle czasu dobrze sprawowała nad nią opiekę więc o co tu chodzi? Bo na pewno nie o dobro dziecka To jest chore żeby oddać dziecko do domu dziecka a nie zostawić u babci która ja wychowywała Ogarnijcie sie ludzie jeśli w ogóle można tak was nazwać :(

 • Marta 29
  Odpowiedz

  Nikt tu nie pomyśli co to dziecko czuje a sad to tylko odebrac babcia najlepiej sie zajmnie jak potrafi i wychowa a jak trafi do obcych niewiadomo co sie by dzialo w tych czasach różne sa sytulacje az nie chce sie wierzyc ze ludzie tak postepuja wedlug dzieci.A babcia da sobie rade a wnuczka jak urosnie bedzie babci pomagac.

 • Mar
  Odpowiedz

  W naszym kraju normalni maja pod gorke. Znam takie sprawy. W Lodzi sad oddal dzieci kobiecie mimo iz ona nie pracuje i lubi pic. Dziecmi zajmuje sie prababcia ktora jest chora bo matka woli sie bawic. Ale jak ktos umie dobrze grac to wszystko dostanie. Biedne tylko sa te dzieci. A sedziow za te durne wyroki powinni powiesic!!!

 • Janina Tomasiewicz
  Odpowiedz

  Bardzo podle podejście żeby zrobić uszczerbek psychiczny na zdrowiu wnuczki i babci. Życzę cierpliwości i napewno nie zabiorą pani wnuczki, to wyglada na chandel dziećmi. Gej moze adoptować czy on lepiej wychowa jak babcia z krwi i kości. SKANDAL!

 • JUka
  Odpowiedz

  Sprawdzić pracowników MOPS-u w Olsztynie i….. przejrzeć , czy sędzia nie wydawał więcej takich wyroków . Albo to jest znieczulica , albo niekompetencja…. albo……….. tak tak , to o czym myślicie .

 • hala
  Odpowiedz

  Ten niby sad uwaza,ze dziecku bedzie lepiej w niedoinwestowanym Domy Dziecka niz z kochajaca babcia?Tych sedziow powinni ukarac i to surowo.

 • jadwiga
  Odpowiedz

  jakby chlała i ją biła / jak każą prawicowcy/ to by była konsekwentna. W TAKIM RAZIE 90 PROCENT DZIECI DO DOMÓW DZIECKA BO BRAK KONSEKWENCJI

 • martynika
  Odpowiedz

  To jest skandal,że tak sąd zawyrokował.Przekleństwo dla babci tej dziewczynki,a co z matką tej dziewczynki?Któż mógł tak rozsądzić?

 • halina
  Odpowiedz

  To jest tragedia dla dziecka ona byla zwiazana z babcia i z nia przebywala jaki idiota robi taka decyzje babci nie moze zastapic dom dziecka,na calym swiecie sad ma wiazac rodziny ico jest lepsze dla dziecka matka powinna teraz odebrac dziecko z domu dziecka a jak go nie chce to moze ona zrobic decyzje o swoim dziecku a nie jakis glupi sadzia ciekawe co by zrobil gdyby dziecko nalezalo do jego rodziny i on by odebral dziecko swojej mamie(babci) totalny idiota teraz powinni sprawdzac wszystich rodzicow czy sa kompetentni do wychowania swich dzieci???????????????????????

 • Nessy Kabat
  Odpowiedz

  Pracownice MOPSu takie przebiegłe?! Jak to możliwe, że takie osoby do pracy z ludźmi i dla dobra ludzi dopuszczają? Karę śmierci bez możliwości wykonania dla takich paskud. Same mają problem ze sobą, więc i innym życie psują.

 • Aleksandra
  Odpowiedz

  Opinia wydana przez MOPS – zraniła i skrzywdziła babcię i wnuczkę.Sąd !?!? – nie zadał sobie trudu,aby sprawdzić dogłębniej cała sprawę…A opis ”rażące zaniedbania” powinny być sprawdzone.Czy najszczersza miłość wnuczki do babci nie jest najważniejsza???

 • wkurzona z Gdańska
  Odpowiedz

  Sorki a sędzia to d…….. (ka) ????????????????? Bo Panie z MOPS napisały to on zatwierdził(a)??????????? Qrcze trochę rozumu we wszystkim nie zaszkodzi. EMPATII ŻYCZĘ !!! Nie myślcie tylko o swoich tyłkach.. Rujnujecie życie małej dziewczynki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Jerzy
  Odpowiedz

  Zbyszkowi musiałby się sąd do jego d**y dobrać, bo on tylko takie sprawy załatwia, które jego osobiście dotykają a tu prędzej potraktuje całą rodzinę jako patologię i wyda ich na pastwę MOPSu i sądów.

 • Kinga
  Odpowiedz

  Banda pojebanych urzędasow. To jest przerazliwie chory kraj…… Brak słów…..Niech jeden i drugi idiota postawi swoje dziecko na miejscu tej dziewczynki. Ja mam 5,5 letnie blizniaki i nie wyobrazam sobie ich w domu dziecka jesli moglyby byc z kochajaca je babcia…..Co sie w tym kraju dzieje….. Tragedia.

 • Katarzyna
  Odpowiedz

  A może babcia naprawdę nie ma kompetencji wychowawczych? Swojej własnej córki wychować się jej nie udało, co doprowadziło do wydania na świat niechcianego i niekochanego przez matkę dziecka. Może pozostawienie dziewczynki w tym domu skazuje ją na tę samą drogę? Sąd i MOPS mają komplet informacji, czego nie można powiedzieć o komentatorach tego artykułu, którzy, jak zawsze, wiedzą lepiej.

 • Dorota
  Odpowiedz

  Nie do wiary! Czasami mozna odniesc wrazenie, ze roboty, a nie ludzie myslacy zajmuja miejsca, z ktorych decyduja o losach innych. Brakuje slow na bezmyslnosc niektorych urzedasow! Serce mi krwawi jak pomysle o krzywdzie, ktora spotyka najbardziej bezbronnych.

 • grzes
  Odpowiedz

  ministerstwo zareagowało…jacy nienormalni sędziowie…chcieli zabrać biedne dziecko które ma rodzine i dobrą opiekę ….co to za środowisko…szkoda że ktoś nie może zaingerować w te sądy bo wylecieli by wszyscy za takie wyroki.przecież to oni bezmyślni są winni tego zamieszania z domami dziecka.narażaja państwo na koszty a biedne dzieci na mękę bez rodziny….dlaczego taki ktoś pełni rolę sędziego czy prokuratora oraz kogokolwiek…to są nienormalni ludzie,do tego stopnia że brak opisu.zrozumiałe byłoby jakby ta biedna dziewczynka nie miała co jeść i była w środowisku pijaków itd .ale tutaj chodzi o całkiem normalną rodzinę która jest stać na wychowywanie dziecka, jak sędzia człowiek mógł nie reagowac w to, wydał bezmyślny wyrok i sprawa załatwiona….to tylko w polsce możliwe bo poza polską taki sędzia straciłby pracę dyscyplinarnie ora musiałby pokryć koszty niewłaściwie wydanego wyroku….to nie zabawa jeżeli chodzi o ludzkie zycie i bezpieczeństwo oraz dobro dzieci….takiego sędziego wsadziłbym do takiego domu dziecka jaki my odkryliśmy to wtedy wiedziałby co to za piekło które czeka dzieciaka….

 • Hera
  Odpowiedz

  Witam. Ja mam podobna sytuacje… rok temu sad w Elblagu odebral mi dwoch synow ze wzgledu na zle warunki mieszkalne… Ale zeby tego bylo malo pracownicy Gops wystawili mi taka opinie ze w piety mi poszlo. Zrobili ze mnie wyrodna matke bo dzieci na rece nie bralam gdy szlismy na autobus do przedszkola, ze jestem nie udolna wychowawczo bo asystent rodziny nie mogl zastac mnie w domu gdyz pracowalam a moimi chlopcami zajmowala sie babcia dopoki pracowalam. Staralam sie jak umialam ale pracownikom gopsu to nie wystarczylo… wciaz walcze o odzyskanie moich maluchow. Mam nadzieje ze Pani Jadwiga nie da za wygrana i odzyska wnuczke. Niekturzy ludzie a w szczegolnosci urzednicy nie zdaja sobie sprawy jak takie rozstanie wplywa na psychike dzieci i ich krewnych… moglby ktos wkoncu zrobic z tym porzadek.

 • ewa
  Odpowiedz

  Brak elementarnego poczucia sprawiedliwości i serca.. Bezduszność zbiorowa znieczulica i Głupota połączona z Barbarzyństwem to narzędzia i metody DIABŁA. Wszystkie osoby połączone z uzyskaniem takiej decyzji powinny być surowo ukarane i w przyszłości powinno im odebrać prawo do decydowania o osobach trzecich. Stanowią oni zagrożenie dla otoczenia.