Budowa wiaduktu odbywa się zgodnie z planem /zdjęcia/

613
Wyświetleń

Ta potężna miejska inwestycja przebiega jak na razie bez żadnych zakłóceń. Wszystko wskazuje na to, że termin jest realizacji – listopad br. zostanie dotrzymany. Jak wygląda obecnie ten plac budowy?

Jak informuje prezydent miasta Witold Wróblewski, sprawne połączenie centrum miasta i dzielnicy Zatorze od lat wyczekiwane było przez mieszkańców, uchwałę kierunkową w tej sprawie podjęli radni wskazując na potrzebę budowy wiaduktu.

- Dziś podnoszone są kwoty jego budowy, które nie są prawdziwe. Dlatego zwracam uwagę, że wiadukt z drogami dojazdowymi to koszt 38 mln zł – mówi prezydent. – Uznałem, że trzeba też przebudować i dostosować do nowego obiektu skrzyżowanie Mickiewicza i Grunwaldzkiej oraz wybudować przejście podziemne pod linią kolejową. Jako jedyny samorząd w Polsce uzyskaliśmy z Polskich Linii Kolejowych  dofinansowanie do budowy przejścia. Łącznie te roboty to dodatkowe 7 mln zł., tak więc łącznie mamy kwotę 45 mln zł.

Witold Wróblewski podkreślił, że budowa wiaduktu realizowana jest zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Budowa wiaduktu odbywa się zgodnie z planem /zdjęcia/

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>