Brawurowa jazda 19-latka po ulicach Elbląga. Ten „rajd” kosztował go drogo

4985
Wyświetleń

19-latek z Elbląga stracił wczoraj prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w mieście. Nie dość, że pędził 111 km/h, to jeszcze wyprzedzał na „podwójnej ciągłej” oraz na przejściu dla pieszych. Prawo jazdy miał od miesiąca. Policjanci ostrzegają przed brawurą i zapowiadają surowe mandaty dla osób lekceważących bezpieczeństwo na drodze.

Miniony weekend był pracowity dla policjantów z ruchu drogowego. Funkcjonariusze skontrolowali 352 pojazdy, nałożyli 156 mandatów (głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym). Zatrzymali cztery osoby bez uprawnień oraz dwóch nietrzeźwych kierowców.

Niechlubnym rekordzistą wykroczeń został 19-letni mężczyzna, który jechał oplem tigrą. Został zatrzymany wczoraj na ulicy Fromborskiej w Elblągu. W terenie zabudowanym miał 111 km/h, wyprzedzał na „podwójnej ciągłej” i na przejściu dla pieszych. Był świeżo upieczonym kierowcą. Stracił prawo jazdy, które miał od 22 marca br.

Policjanci zapowiadają surowe mandaty dla osób lekceważących bezpieczeństwo na drodze.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

Brawurowa jazda 19-latka po ulicach Elbląga. Ten „rajd” kosztował go drogo

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>