15 czerwca 2015 12:40
More videos
4,431
Wyświetleń

Najlepsi biegacze w kraju wzięli udział w VII Elbląskim Biegu Ulicznym Piekarczyka na dystansie 10 kilometrów.  Zawody odbyły się w niedzielę. Elbląski bieg wygrał Verkhavodkin Henadz.

Ciekawa i przyjazna trasa, coraz lepsi zawodnicy, cenne nagrody i organizacja na wysokim poziomie – to najważniejsze czynniki, jakie wpływają na pozytywną ocenę elbląskiego biegu i sprawiają, że coraz lepsi zawodnicy chętnie odwiedzają nasze miasto. Nie inaczej  było w tym roku, a dodatkowo Bieg Piekarczyka po raz kolejny pobił swój własny rekord. W ubiegłym roku zawody ukończyło 385 biegaczy. W tym do udziału w zawodach zgłosiło się już ponad 520 zawodników.

– Spoglądając na listę startową możemy być już pewni kolejnego rekordu – uważa Marek Kucharczyk specjalista ds. Marketingu i Reklamy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Pół tysiąca biegaczy na trasie na pewno robi wrażenie. Wszystko to zasługa osób pracujących przy organizacji i promocji biegi. Jesteśmy coraz bardziej rozpoznawalną imprezą w Polsce, a to ma oczywiście przełożenie na frekwencję. Dodatkowo, w ostatnich latach bieg zbierał pozytywne recenzje wśród osób biorących w nim udział.

Ciekawie prezentują się także nagrody dla najlepszych biegaczy. Sześciu pierwszych zawodników i sześć pierwszych zawodniczek w klasyfikacji generalnej otrzymało nagrody pieniężne od 1.000 złotych dla zwycięzcy do 200 zł za miejsce szóste. Dodatkowo nagrody rzeczowe zostały rozlosowane wśród wszystkich uczestników, a spośród elblążan, którzy ukończyli bieg rozlosowano nagrodę niespodziankę. Ponadto każdy, kto ukończy bieg otrzymał okolicznościowy medal.

Bieg Piekarczyka to nie tylko zawody główne, ale także biegi towarzyszące. W tym roku w Mini Biegu Piekarczyka zaplanowane były starty w dwóch kategoriach wiekowych: bieg dzieci (rocznik 2002-2004) i bieg młodzików (rocznik 2000-2001). Pierwszy na dystansie 800 metrów i rozpoczął się o godz. 10.00. Natomiast o godz. 10.30 rozpoczał się bieg młodzików na dystansie 1400 metrów. Udział w biegach dla dzieci był bezpłatny. Na trasie biegów towarzyszących zobaczyliśmy także miłośników Nordic Walking, którzy wystartowali o godz. 11:00 i do pokonania mieli 5 kilometrów.

Tu można zobaczyć wyniki wszystkich zawodników.

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>