Basenu odkrytego nie będzie? Miasto nie otrzymało dofinansowania!

7255
Wyświetleń

Michał Missan na swoim koncie na facebooku alarmuje, że nie uda się szybko wyremontować basenu odkrytego przy ul. Spacerowej. Według polityka Platformy Obywatelskiej wniosek naszego miasta nie otrzymał zakładanego dofinansowania.

- Dziś dowiedziałem się, że rozstrzygnięto nabór wniosków na dofinansowanie rewitalizacji obszaru funkcjonalnego Elbląga. Bardzo zła wiadomość to taka, że nie będzie dofinansowania do budowy basenu przy ul. Spacerowej. Prezydent Witold Wróblewski składał wniosek na kwotę nieco ponad 34 mln zł. Dofinansowania jednak nie otrzymał. Zastanawiam się dlaczego ??. Może dlatego, że to zły projekt, o którym mówiłem od jakiegoś czasu i dlatego nie znalazł się na liście wybranych do dofinansowania – pisze na swoim koncie na facebooku Michał Missan, kandydat na prezydenta miasta Koalicji Obywatelskiej.

Miasto szacowało koszt wykonania modernizacji kąpieliska miejskiego na kwotę 45 mln zł. Zakładane dofinansowanie ze środków unijnych miało wynieść 85 procent tej kwoty.

- Opracowano dokumentację techniczną dla zadania „Rewitalizacja kąpieliska miejskiego w Elblągu – Europark etap I” oraz uzyskano pozwolenie na budowę – mówiła wcześniej Joanna Urbaniak, rzecznik prasowa prezydenta Elbląga. – Planowane jest pozyskanie dofinansowania na realizację tej inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020.

Witold Wróblewski, jeszcze urzędujący prezydent Elbląga bardzo liczył na to dofinansowanie projektu miasta.

- Koncepcja odbudowy kąpieliska miejskiego jest już wybrana. Z zaskoczeniem odbieram deklaracje kontrkandydatów dotyczących innych projektów. Koncepcja jest jedna i należy do miasta – mówił Witold Wróblewski. – Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie i czekamy na rozstrzygnięcie. Mamy nadzieję, że prace zaczną się w maju 2019 r. Chcemy pozyskać 34 mln zł unijnego dofinansowania.

Co teraz z kąpieliskiem miejskim? W tej sprawie będziemy chcieli uzyskać więcej informacji od Urzędu Miejskiego w Elblągu.

 

Basenu odkrytego nie będzie? Miasto nie otrzymało dofinansowania!

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>