Autobus kopcił, ciężarówka się sypała. Policjanci wyeliminowali pojazdy z ruchu

929
Wyświetleń

Policjanci z ruchu drogowego kontrolowali stan techniczny pojazdów ciężarowych oraz autobusów. W czterech przypadkach kontrole zakończyły się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. W jednym z przypadków stan techniczny ciężarówki był tak zły, że policjant zatrzymał dowód rejestracyjny i zakazał dalszej jazdy.

Zatrzymano także dowód rejestracyjny w autobusie przewożącym pasażerów. Tu jego awarię zauważył policjant ruchu drogowego.

- Autobus ciągnął za sobą chmurę spalin – mówi sierż szt. Maciej Krztoń. – Okazało się, że w silniku zarwał się jeden z pasków napędowych i doszło do wycieku oleju. Kontrola zakończyła się zatrzymaniem autobusu w zatoce przystankowej oraz  wezwaniem na miejsce pojazdu technicznego.

Rekordzistą jeżeli chodzi o stan techniczny okazał się wczoraj podnośnik na bazie samochodu ciężarowego Star. Emisja spalin a właściwie emisja spalonego oleju oraz wycieki oleju zdyskwalifikowały pojazd z dalszej jazdy. Co więcej, w tym przypadku brzegi opon były tak spękane, że groziło to ich rozerwaniem. Zatrzymano dowód rejestracyjny.

Policjanci ruchu drogowego kontrolują trzeźwość kierujących, posiadane uprawnienia a także określone przepisami wyposażenie pojazdu.

 kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Autobus kopcił, ciężarówka się sypała. Policjanci wyeliminowali pojazdy z ruchu

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>