Atak na przechodnia w Elblągu. Sprawca groził nożem!

1704
Wyświetleń

Policjanci z Elbląga zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia na mieszkańcu Elbląga. Po zgłoszeniu na 112 policjanci zatrzymali go zaraz po zdarzeniu. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie rozegrało się 12 czerwca około godziny 20 na ulicy Gdańskiej w Elblągu. Do 28-letniego mieszkańca Elbląga podszedł pijany i agresywny mężczyzna. Przewrócił pokrzywdzonego na ziemię, zaczął podduszać i groził nożem. Chciał pieniędzy. Z kieszeni spodni swojej ofiary zabrał 3 zł i e-papierosa. Następnie uciekł.

Pokrzywdzony zadzwonił pod numer alarmowy 112 i na miejsce przyjechał patrol. W tym samym czasie rozdzwoniły się telefony u dyżurnego. Ludzie zgłaszali, że na kilka ulic dalej pijany mężczyzna zaczepia przechodniów. Jak się okazało był to ten sam mężczyzna, który wcześniej dokonał rozboju. Po kilku minutach został zatrzymany na ulicy Orlej i trafił do policyjnego aresztu. Miał blisko promil alkoholu w organizmie. Policjanci znaleźli przy nim skradzionego, elektronicznego papierosa.

23-latek to mieszkaniec Elbląga. W przeszłości był notowany za groźby i uszkodzenie ciała. Funkcjonariusze będą wnioskować do sądu o areszt dla podejrzanego. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Atak na przechodnia w Elblągu. Sprawca groził nożem!

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>