Apele poskutkowały. Miasto udrożni dojazd na teren Giełdy Elbląskiej

914
Wyświetleń

Elblążanie prowadzący swoje punkty handlowe na terenie Giełdy Elbląskiej są mocno zaniepokojeni sytuacją, jaka panuje przy budowie wiaduktu na Zatorze. Wskazują, że jeśli Urząd Miejski w Elblągu nie zorganizuje stałego dojazdu na teren Giełdy, może to negatywnie odbić się na ich działalności. Sprawą zajęła się radna Maria Kosecka, a prezydent miasta obiecał dojazd udrożnić od strony ul. Lotniczej.

Budowa wiaduktu na ul. Lotniczej to dla dużej części mieszkańców nadzieja na bezproblemowy dojazd do i z dzielnicy Zatorze. Skutkuje to jednak nową organizacją ruchu w najbliższym otoczeniu. Zwrócili na to uwagę zaniepokojeni kupcy z „Giełdy Elbląskiej”. Efektem reorganizacji układu drogowego dojazd do terenów giełdy został ograniczony do wyłącznie jednego, od strony ul. Grunwaldzkiej (obok dawnego biurowca Elzamu). Wcześniejsze rozwiązania umożliwiały dodatkowo wjazd w dwóch punktach od strony Lotniczej.

Handlowcy z Giełdy Elbląskiej zwrócili się z prośbą o interwencję do radnej miejskiej Marii Koseckiej.

- Giełda Elbląska to jedno z ostatnich miejsc w naszym mieście gdzie mali przedsiębiorcy prowadzą działalność handlową. Dynamiczna ekspansja różnego rodzaju sieciowych marketów na terenie Elbląg doprowadziła do likwidacji małych sklepików. Taki los spotkał Gildię Elbląską przy ul. Płk. Dąbka. Kupcy z „Giełdy Elbląskiej” przy ul. Lotniczej wierzą w powodzenie prowadzonych przez siebie biznesów, jednak ograniczanie możliwości dojazdu odbierają w kategoriach dużego zagrożenia na przyszłość – mówi radna. – Na zaproszenie kupców dokonałam zapoznania się z ich problemami na miejscu i stwierdziłam faktyczny problem, powodujący zagrożenie kontynuowania handlu. Ponieważ nowy układ dróg dojazdowych do wiaduktu jest w trakcie budowy przedsiębiorcy sugerowali utworzenie wjazdu na tereny giełdy obok sklepu „Żabka” w okolicach skrzyżowania z ul. Grunwaldzką.

Tym razem Miasto na problem zareagowało szybko. Prezydent Witold Wróblewski choć na razie nie widzi możliwości szybkiego udrożnienia dojazdy na teren Giełdy, to pod koniec marca br. ma być już gotowy wjazd z ul. Lotniczej.

Na razie jednak dojazd musi odbywać się ulicami Fabryczna i Malborska oraz teren za stacją paliw Circle K.

 

odp prezydent

- Na podkreślenie zasługuje bardzo szybka reakcja, co w mojej ocenie wywołane zostało zamieszczonymi artykułami w lokalnych mediach. Natomiast najbardziej istotne jest uwzględnienie postulowanego przeze mnie dodatkowego wjazdu „od strony ulicy Lotniczej z kierunku ulicy Grunwaldzkiej” z końcem marca. Uważam, że są to bardzo dobre wiadomości zarówno dla kupców, jak i dla odwiedzających – komentuje radna Maria Kosecka.

Więcej o tym pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/przedsiebiorcy-z-gieldy-elblaskiej-powaznie-zaniepokojeni-prosza-ratusz-o-pomoc/

Apele poskutkowały. Miasto udrożni dojazd na teren Giełdy Elbląskiej

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>