Ambitne plany na rozwój sportu w Elblągu. Tylko czy realne?

651
Wyświetleń

Piłkarki ręczne Startu Elbląg mistrzyniami Polski. Olimpia Elbląg w I lidze piłkarskiej. Rozwój infrastruktury sportowej w mieście. To ambitne plany Prawa i Sprawiedliwości dla elbląskiego sportu. Tylko czy realne do realizacji?

Tuż obok stadionu piłkarskiego przy ul. Agrykola działacze PiS w Elblągu przedstawili swój program na rozwój sportu w mieście.

Start Elbląg ma zostać Mistrzem Polski

Większe wsparcie finansowe poprzez różnego rodzaju granty czy dotacje, większe zaangażowanie samorządu w poszukiwanie sponsorów, realna kontrola środków finansowych klubu, większa promocja Elbląga podczas meczów.

Pierwsza liga dla Olimpii

Modernizacja stadionu piłkarskiego Olimpii Elbląg, likwidacja bieżni wokół stadionu oraz tzw. łuków i oraz wyburzenie starej trybuny prostej w ich miejsce wybudowanie nowych trybu znajdujących się bliżej boiska tak żeby budować klimat bliskości kibiców i piłkarzy. Większe wsparcie finansowe po przez różnego rodzaju granty czy dotacje, większe zaangażowanie samorządu w poszukiwanie sponsorów, realna kontrola środków finansowych klubu.

Aktywnie przez patriotyzm

Organizacja lub współorganizacja różnego rodzaju imprez biegowych w Elblągu (Bieg Tropem Wilczym w marcu, Bieg Piekarczyka w czerwcu, Bieg upamiętniający Powstanie Warszawskie sierpień, Bieg Niepodległości w listopadzie).

Organizacja różnego rodzaju imprez i gier edukacyjnych w szkołach oraz na świeżym powietrzu jak np. kanałami elbląskiej starówki w związku z obchodami wybuchu Powstania Warszawskiego.

Aktywnie na rowerze

Organizowanie i współorganizowanie ze stowarzyszeniami oraz wspólnie z innymi samorządami wycieczek rowerowych po okolicy Elbląga, wytyczenie nowych ścieżek rowerowych.

Aktywni mieszkańcy, aktywne Orliki

- Na dzień dzisiejszy Orliki czy inne obiekty sportowe nie są w należyty sposób wykorzystywane. Działania MOSiR w dziedzinie upowszechniania sportu i rekreacji nie wyczerpują tematu w mieście. Powinno się rozważyć optymalizację działań i synchronizację kalendarza sportowego. Stowarzyszenia sportowe powinny mieć możliwość organizowania na obiektach sportowych rożnego rodzaju (różne dyscypliny) amatorskich turniejów, które w symboliczny sposób będą wspomagane przez samorząd – uważa radny Rafał Traks. – Turnieje np. w piłkę nożną dla 150 uczestników to realne działanie dla mieszkańców. Jest to godny podziwu zasięg. Stowarzyszeń czy chętnych do pracy animatorów nie brakuje – należy tylko współpracować z osobami z chęcią i wizją.

Aktywni w pozyskiwaniu środków na realizację obiektów sportowych.

- Chcemy aktywniej niż dotychczas pozyskiwać środki na odbudowę obiektów sportowych. Można zrealizować pełnowymiarowa bieżnie przy stadionie przy ul. Krakusa. Ten obiekt może odzyskać swój dawny blask – uważają działacze PiS w Elblągu.

O tym jak rozwinąć sport w Elblągu pisaliśmy szerzej tu: http://fakty.elblag.pl/elblaski-sport-w-glebokim-kryzysie-edmund-szwed-kilka-lat-temu-wskazywal-odpowiednie-rozwiazania/

Ambitne plany na rozwój sportu w Elblągu. Tylko czy realne?

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>