Alarm pożarowy w CH Ogrody. Na miejsce pojechali strażacy

3349
Wyświetleń

Wczoraj elbląscy strażacy odebrali sygnał alarmowy z systemu powiadamiania pożarowego. System wykrył zagrożenie pożarowe w Centrum Handlowym Ogrody. Na miejsce pojechały cztery zastępy strażackie oraz wóz z drabiną.

W poniedziałek, o godz. 16.00, osoby przebywające w Centrum Handlowym Ogrody z zaskoczeniem obserwowały niespodziewaną akcję elbląskich strażaków. Cztery wozy strażackie podjechały pod obiekt handlowy. Elbląscy strażacy zostali bowiem postawieni w stan gotowości przez sygnał alarmowy z centrum powiadamiania pożarowego.

Według raportu pożar miał nastąpić właśnie w Centrum Handlowym Ogrody. Na miejsce wysłano cztery zastępy strażaków oraz wóz z drabiną.

Jak się na szczęście okazało, alarm był fałszywy. Pożaru nie stwierdzono. Alarm zaś został wywołany przez błąd w systemie.

- Mamy takie procedury, że każdy sygnał z budynków podłączonych do systemu powiadamiania pożarowego musimy dokładnie sprawdzić – dowiedzieliśmy się w elbląskiej Komendzie Straży Pożarnej. – Nie ma możliwości odwołania alarmu przez system. Czasami po prostu elektronika zawodzi.

Elbląscy strażacy, po sprawdzeniu całego obiektu, zakończyli działania i wrócili do Komendy.

fot. zdjęcie archiwalne

Alarm pożarowy w CH Ogrody. Na miejsce pojechali strażacy

O Autorze
-

1 komentarz

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>