Akcja strażaków w Krzewsku. Na ratunek kotu ściągnięto podnośnik z Elbląga!

635
Wyświetleń

Jak informują strażacy z OSP Krzewsk wczoraj uczestniczyli w akcji ściągania kota z dachu jednego z domostw. Ze względu na oblodzony dach konieczne było…ściągnięcie zastępu strażaków z Elbląga wraz ze specjalistycznym podnośnikiem!

Jak czytamy na stronie OSP Krzewsk: „Każdy strażak na pewno spotkał się z pytaniem: „zdejmujecie koty z drzew?”… No więc stało się… W dniu wczorajszym zastępem GBA Star 349[n]44 zostaliśmy zadysponowani do kota uwięzionego na dachu budynku mieszkalnego w Krzewsku.

Według informacji właściciela najprawdopodobniej zwierzak spłoszony przez psy szukał tam bezpiecznego schronienia, jednakże oblodzone dachówki uniemożliwiały mu bezpieczne zejście. Wielogodzinne próby zwabienia nie przyniosły skutku w związku z czym – z obawy o zdrowie swojego milusińskiego – o pomoc poproszono straż pożarną.

 

Po dojechaniu na miejsce i rozpoznaniu kierujący działaniami stwierdził, iż z uwagi na oblodzone ceramiczne poszycie dachu nie ma szans na zastosowanie drabiny rozstawnej będącej na naszym wyposażeniu.

W związku z czym poproszono stanowisko kierowania o zadysponowanie dodatkowego zastępu w postaci podnośnika z JRG 2 w Elblągu, przy pomocy którego kot bezpiecznie trafił do swojego właściciela.

źródło: OSP Krzewsk.

Akcja strażaków w Krzewsku. Na ratunek kotu ściągnięto podnośnik z Elbląga!

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>