8 marca – Dzień Kobiet

7 marca 2018 17:54
More videos
945
Wyświetleń
   

Dzień Kobiet, Dzień Kobiet, niech każdy się dowie, że dzisiaj święto Dziewczynek!

Uśmiechy są dla nich, zabawa i taniec, muzyka z radia popłynie….

Pamiętacie tę piosenkę? ;)

Dzień Kobiet to miłe święto dla Pań, ale lepiej obchodzić cały rok ;) Zobaczcie jak Kroniki PRL przedstawiają formę adoracji pań w tym dniu, jakże ważnym dla propagandy ;)

W czasach PRL-u święto wszystkich Pań było obchodzone bardzo hucznie. Kobiety obdarowywano, lecz inaczej niż dzisiaj. Wówczas zamiast wytwornych czekoladek, biżuterii czy innych przedmiotów, kobiety za każdym razem dostawały rajstopy, kawę i obowiązkowo goździki.

I były bardzo szczęśliwe ;)

Panowie pytani dziś o Dzień Kobiet z dawnych lat, wspominają, że kobiety cieszyły się z tych skromnych podarków inaczej niż dziś – teraz trudno im dogodzić nawet najbardziej wymyślnym prezentem. Najważniejsze w obchodach Dnia Kobiet było wolne od pracy, bo w tym szczególnym dniu w zakładach pracy było luźniej, a mężczyźni cieszyli się może nawet bardziej niż kobiety, bo za pamiętnego goździka często do rana balowali na imprezach suto zakrapianych alkoholem.

Najważniejsze, że dzień ten przetrwał do dziś i choć teraz kojarzy się wielu paniom głównie z komercją i ubijaniem interesu przez kwiaciarki, to wciąż spore grono kobiet lubi w tym dniu poczuć się szczególnie i dostać upominek.

Nie musi być to pierścionek z diamentem, ale uśmiech, kwiatek i czekoladki są miłym gestem ;)

Poniżej ankieta, jaki prezent panie chciałyby otrzymać z okazji Dnia Kobiet, można zaznaczyć więcej niż jeden wariant ;) śmiało!

Jaki prezent, upominek chciałabyś otrzymać z okazji Dnia Kobiet?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Na świecie również obchodzi się Dzień Kobiet. Lista państ jest długa. Dzień Kobiet jest oficjalnym świętem w Albanii, Algierii, Armenii, Azerbejdżanie, Białorusi, Bośni i Hercegowinie, Brazylii,Bułgarii, Burkina Faso, Kamerunie, Chinach, Kubie, Włoszech, Laosie, Kazachstanie, Kirgistanie, Macedonii, Mołdawii, Mongolii, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Rosji, Serbii, Tadżykistanie, Ukrainie, Uzbekistanie, Wietnamie i Zambii.

Z przymrużeniem oka poelcam obejrzeć ten materiał ;) Czy zmieniły się czasy? Czy jesteśmy dzisiaj tak czczone przez Panów?

Dzisiaj Życzymy raz jeszcze wszystkim Paniom Pięknego Dnia!

 

 

źródło: www.yt/FilmyPolskie888/Kanał użytkownika kukukruku1, www.interia.pl

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>