6 marca – Dzień Czystego Stołu

1566
Wyświetleń

6 marca obchodzimy Dzień Czystego Stołu. Może to dobry czas, aby z kuchennego stołu pozbierać wszystkie niepotrzebne karteczki, długopisy czy zmienić obrus. Uporządkować można też biurko, które z reguły jest miejscem naszej pracy czy nauki.

Naukowcy twierdzą, że bałagan nie pozwala nam się skupić i spowalnia naszą pracę. Ale inni mówią, że geniusz panuje nad chaosem i porządek zastępują artystycznym nieładem.

Nie wiadomo, kto był pierwszym pomysłodawcą ustanowienia tego święta. Być może zrobiła to osoba wyjątkowo pedantyczna, chcąca uzmysłowić wszystkim potrzebę panowania nad ładem i czystością na naszych stołach. Pomysłodawcą mógłby być też dziennikarz TVN Kamil Durczok, który na wizji, przed tysiącami widzów, w dosadny sposób skomentował brudny, studyjny stół.

biurko

Warto dziś świętować ten dzień. Badania pokazują, że brudny, nieuporządkowany stół w pracy nie pozwala nam się skupić i wydajnie pracować. W domu, podczas posiłków, bałagan na stole może podobno wywoływać niestrawność i problemy gastryczne.

Pamiętajcie! Nie tylko dzisiaj, ale codziennie warto mieć czysty stół!  I biurko ;)

biurko

źródło: wyborcza.pl

6 marca – Dzień Czystego Stołu

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>