5 marca – Dzień Dentysty

727
Wyświetleń

Święto te powstało by uhonorować pracę dentystów, ale także po to, by zachęcić społeczeństwo do profilaktyki dentystycznej, która w przypadku stomatologii jest niezmiernie ważna, o czym wielu z nas się przekonało.

Jego data ustanowienia nie osadzona w żadnych ramach historycznych i nie jest związana z żadną organizacją. Święto te pokrywa się datą z Dniem Teściowej, więc złośliwi twierdzą, że data tego święta jest nieprzypadkowa i że dwie najgorsze w naszym życiu osoby (dentysta i teściowa) celowo świętują jednocześnie ;)

Lekarze stomatolodzy nie mają powodu do narzekania- branża stomatologiczna, jako jedna z nielicznych, sprawnie opiera się kryzysowi, a wartość rynku usług stomatologicznych systematycznie rośnie.W ocenie ekspertów z Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego rynkowi sprzyja upowszechnienie i łatwiejszy dostęp do leczenia implantologicznego oraz malejące obawy społeczne związane z wizytami u lekarzy dentystów.

Fakty

Niestety statystyczny Kowalski nie przepada za dentystą. Z raportu OECD wynika, że średnio odwiedzamy dentystę co 15 miesięcy. W statystykach przodują Japończycy, którzy w fotelu dentystycznym zasiadają co 3-4 miesiące, natomiast na przeciwnym biegunie znajdują się mieszkańcy Meksyku, którzy odwiedzają gabinet stomatologów raz na 10 … lat.

źródło: www.kiedyjest.pl/dzien-dentysty, www. pulsmedycyny.pl

5 marca – Dzień Dentysty

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>