28 osób ukaranych za spalanie odpadów

1192
Wyświetleń

Straż Miejska nie odpuszcza i w dalszym ciągu kontroluje miejsca, w których zachodzi prawdopodobieństwo spalania odpadów. W związku z tym przypomina, że obowiązuje ustawowy bezwzględny zakaz spalania odpadów na terenie nieruchomości oraz w piecach domowych.

Strażnicy przeprowadzają kontrole instalacji grzewczych na terenach nieruchomości, w mieszkaniach i w przedsiębiorstwach ogólno – usługowych, na podstawie obserwacji własnej oraz informacji od mieszkańców. Osoby „przyłapane” na spalaniu odpadów powinny liczyć się z surowymi sankcjami.

Przypominamy, że spalanie odpadów jest wykroczeniem określonym w art. 191 Ustawy o odpadach, i zagrożone jest karą grzywny do 5 000 zł., gdy sprawa trafi do sądu. W przypadku wdrożenia postępowania mandatowego może być nałożony mandat karny w wysokości od 20 do 500 zł.

Od początku roku strażnicy przeprowadzili 92 interwencje dotyczące spalania odpadów i wystawili 28 mandatów karnych za to wykroczenie.

Jeśli podejrzewasz, że ktoś spala śmieci w domu, jak i na powietrzu poinformuj Straż Miejską dzwoniąc pod bezpłatny numer alarmowy 986!

Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu

28 osób ukaranych za spalanie odpadów

O Autorze
-

1 komentarz

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>