20 marca – Międzynarodowy Dzień Szczęścia

615
Wyświetleń

Po czym poznać, że ktoś jest szczęśliwy? Co daje nam szczęście? Jak być szczęśliwym?

Wielu się nad tym głowi ;). Próbuje zdobywać kolejne awanse, pieniądze, auta, domy. I mówi, że jak to wszystko osiągnie to dopiero będzie szczęśliwy. A przecież wszyscy wiemy, że pieniądze szczęścia nie dają.

Jeśli chcesz być szczęśliwy, po prostu BĄDŹ.

20 marca przypada Międzynarodowy Dzień Szczęścia. Jak to zmierzyć?

Zajrzyj tu: http://www.dayofhappiness.net/#join

Skąd to święto?

„Dążenie do szczęścia jest podstawowym celem człowieka”, przyjęło w oficjalnej rezolucji Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2011 roku, zachęcając do bardziej kompleksowego, sprawiedliwego i zrównoważonego podejścia do rozwoju gospodarczego. W tym świetle zrównoważony rozwój, walka z ubóstwem i dobrobyt dla wszystkich narodów stały się priorytetem. Rok później zapadła decyzja o ustanowieniu Międzynarodowego Dnia Szczęścia.

Tymczasem, jak zmierzyć – wydawałoby się – niemierzalne, blisko 10 lat temu wymyślił Nic Marks, członek new economics fundation (tłum. Fundacja Nowych Ekonomik). Dostarczył światu narzędzie do oceny i porównania jakości życia ludzi z różnych krajów, zwanego Happy Planet Index (Światowy Indeks Szczęścia), w skrócie HPI.

Wskaźnik dobrobytu, który opracował, wyróżnia się na tle innych sposobów pomiaru tym, że uwzględnia także oddziaływanie ludzi na środowisko przyrodnicze.

Jak jest obliczany?

Składają się na niego trzy wartości:

– oczekiwana długość życia,

– deklaracja mieszkańców czy są zadowoleni ze swojego życia

– oraz ślad ekologiczny.

szczesliwe-zycie-728x432

 

źródło: ekokalendarz.pl, foto: pixabay.com

20 marca – Międzynarodowy Dzień Szczęścia

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>