17 policjantów oskarżonych o stosowanie tortur

1001
Wyświetleń

Są oskarżeni o wymuszanie zeznań, poniżanie i pobicie. Sprawa olsztyńskich policjantów trafiła przed sąd w Ostródzie – informuje Radio Olsztyn.

Sprawa olsztyńskich policjantów podejrzanych o stosowanie gróźb i przemocy została przekazana do rozpoznania Sądowi Rejonowemu w Ostródzie.

W sprawie występuje 17 byłych funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, którym łącznie przedstawiono 72 zarzuty dotyczące m.in. wymuszania zeznań poprzez bicie, kopanie, poniżanie oraz rażenie paralizatorem. Działo się to w 2015 roku.

Sąd Rejonowy w Olsztynie zwrócił się do Sądu Najwyższego o przekazanie tej sprawy do rozpoznania innemu sądowi. Sąd Najwyższy na wczorajszym posiedzeniu uznał, że wniosek jest uzasadniony dla dobra wymiaru sprawiedliwości.

– Występuje w niej 17 oskarżonych, którym łącznie przedstawiono 72 zarzuty dotyczące m.in. stosowania tortur przez funkcjonariuszy Policji i przekroczenia przez nich uprawnień bądź niedopełnienia obowiązków) – nie ma jeszcze terminu rozprawy, są tylko terminy posiedzeń w przedmiocie dwóch wniosków o uchylenie środka zapobiegawczego w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych i rozpoznania zażalenia na postanowienia o nieuwzględnieniu wniosku o uchylenie takiego środka zapobiegawczego – wyjaśnia sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

17 policjantów oskarżonych o stosowanie tortur

O Autorze
-

1 komentarz

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>